TATENA atliks nepriklausomą tyrimą dėl Rusijos pareiškimų apie „nešvarią bombą“ Ukrainoje

Rusijai apkaltinus Ukrainą ketinimu savo teritorijoje panaudoti vadinamąją nešvarią bombą, Jungtinių Tautų branduolinės energetikos priežiūros institucija šią savaitę atliks „nepriklausomą patikrą“ dviejose Ukrainos vietose, ketvirtadienį pranešė agentūra.

Rusija apkaltino Ukrainą rengiantis panaudoti tokį ginklą prieš Maskvos karius, tačiau Kyjivas įtaria, kad pati Rusija gali panaudoti „nešvarią bombą“ ir tuo apkaltinti Ukrainą.

Analitikų teigimu, tai galėtų būti pretekstas eskaluoti karą. Manoma, kad tokiu veiksmu Kremlius, negalintis pasiekti savo tikslų rytinėje ir pietinėje Ukrainos dalyse, pateisintų įprastų branduolinių ginklų panaudojimą.

Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) vadovas Rafaelis Grossi (Rafaelis Grosis) pareiškė, kad „TATENA inspektoriai šiose vietose atliks nepriklausomą patikrinimą“.

Pasak jo, ekspertai sieks „aptikti bet kokį nukrypimą dėl branduolinių medžiagų, kurioms taikomos saugos priemonės, bet kokią nedeklaruotą branduolinių medžiagų gamybą ar perdirbimą dviejose [minėtose] vietose ir užtikrinti, kad nebūtų nedeklaruotų branduolinių medžiagų ir veiklos“.

Agentūra teigė „prieš mėnesį“ patikrinusi „vieną iš šių dviejų vietų ir ten nebuvo užfiksuota jokia nedeklaruota branduolinė veikla, nerasta jai vykdyti skirtų medžiagų“.

Paprastai „nešvari bomba“ būna tradicinė bomba su radioaktyviosiomis, biologinėmis ar cheminėmis medžiagomis, paskleidžiamomis sprogimo metu.

Anksčiau ketvirtadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paragino TATENA „kuo greičiau“ patikrinti Ukrainos branduolines vietas.

JT Saugumo Taryboje Niujorke už uždarų durų kalbėjęs R. Grossi vėliau žurnalistams sakė, kad agentūros išvados bus pateiktos „labai greitai, per kelias dienas“.NAUJAUSI KOMENTARAI

….

…. portretas
Gal TATEMA nori atlikti nepriklausama tiryma kai Odesoje 2014m gyvai buvo sudeginta 50 zmoniu?

Makas

Makas portretas
Manau, kad TATENA turetu kremliaus debiloidams smegenis patikrinti. O 5 kolona ciuozkit mogilizuotis.

Padėtis rimta

Padėtis rimta portretas
Benderovcai turi visas galimybes ,,nešvariai" bombai pagaminti. TATENA turėtų rimtai pasidarbuoti, tyrinėdama padėtį ir inventorizuodama branduolines medžiagas Ukrainoje, o ne duoti propagandinį ,,atsakymą per keturias dienas".
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių