Talibano pareigūnas: Afganistane viešai nuplakti 9 vyrai

  • Teksto dydis:

Afganistano pietuose antradienį devyni vyrai buvo viešai nuplakti rykštėmis už įvairius nusikaltimus, kuriuos jie padarė valdant talibams, pranešė Talibano paskirtas pareigūnas.

Plakimas rykštėmis yra naujausias griežtos politikos, kurią Talibanas ėmė vykdyti nuo 2021 metų rugpjūčio, kai perėmė valdžią šalyje, ir kuri atspindi jo šariato interpretaciją, pavyzdys.

Pietinės Kandaharo provincijos gubernatoriaus biuro atstovas spaudai Haji Zaidas (Hadžis Zajidas) tviteryje teigė, kad nuplakimas rykštėmis vyko sporto stadione Kandaharo mieste, provincijos sostinėje.

Pasak jo, Talibano pareigūnų, dvasininkų, seniūnų ir vietos gyventojų akivaizdoje kiekvienas vyras buvo nuplaktas 35–39 kirčiais. H. Zaido tviterio žinutėje nebuvo išsamiau aprašyti nusikaltimai, kuriais kaltinami šie devyni asmenys, ir nepateikta kitų detalių.

Su H. Zaidu ir kitais Talibano pareigūnais Kandahare iš karto nepavyko susisiekti ir gauti daugiau komentarų.

Praėjusį mėnesį Talibanas įvykdė egzekuciją afganistaniečiui, nuteistam už kito žmogaus nužudymą – tai buvo pirmoji vieša egzekucija nuo tada, kai buvę sukilėliai grįžo į valdžią. Egzekuciją iš automatinio šautuvo įvykdė aukos tėvas vakarinėje Faros provincijoje, stebint šimtams žiūrovų ir daugeliui aukšto rango Talibano pareigūnų.

Nė viena šalis oficialiai nepripažino naujosios Afganistano vyriausybės, vadovaujamos Talibano, kuris anksčiau valdė Afganistaną XX amžiaus dešimtojo dešimtmečio pabaigoje.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Spenius

Spenius portretas
Raskeviciuka+ Morgana pasiuskit Talibams Šv. Velykų proga! Gal atkratytu jų galveles bei ruras nuo iškrypimu???

gali būti maža bausmė

gali būti maža bausmė portretas
Žinomą, detalių neatskleidžia ne Talibanas, bet greičiausia vakarų propaganda, nes šie nubaustieji gal išprievartavo ar svietimoteriavo, ar pavogė, todėl atrodis visai maza bausmė.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių