S. Cichaonouskaja: dėl neveikiančių sankcijų „Belaruskalij“ kaltas tik Minsko režimas

Dėl tebevykstančio baltarusiškų trąšų tranzito per Lietuvą kaltinti reikėtų tik Minsko režimą, turintį dešimtmečių patirtį, kaip apeiti tarptautines sankcijas, sako Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja.

„Režimas, turėdamas 27-erių metų patirtį, kaip apeiti sankcijas, išnaudoja sankcijose paliktas spragas ir tęsia prekybą sankcionuota produkcija. Aš matau, kaip Lietuvos valdžia principingai dirba siekdama paveikti režimą, principingai, nuosekliai stengiasi atkirsti režimą nuo pajamų“, – žurnalistams Briuselyje pirmadienį sakė S. Cichanouskaja.

„Bet, deja, būtent dėl paliktų šių spragų, nutinka taip, kad prekyba ne tik tęsiasi, bet ir galbūt netgi išauga, nes režimas turi patirties“, – po susitikimo su Lietuvos užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu kalbėjo ji.

Ji pabrėžė, jog Lietuva laikosi „nuoseklios pozicijos“ dėl sankcijų Minskui bei remdama Baltarusijos pilietinę visuomenę, tačiau Aliaksandro Lukašenkos režimas „išnaudoja tarptautinės teisės silpnybes“ siekdamas sankcijas apeiti. Anot jos, Vakarai turėtų likti „tvirti ir principingi“, kad neleistų toliau vykdyti prekybos „Belaruskalij“ trąšomis.

„Visa atsakomybė dėl to, kas vyksta, tenka tik režimui. Patikėkite, Lietuvos valdžia daro viską, kad neleistų režimui toliau užsiimti prekyba, nes vertybės, moralinės vertybės yra svarbios mūsų broliškai tautai. Bet dar kartą sakau – turime reikalą su patirtimi, su korupcine schema, kuri jau seniai žino, kaip veikti prieš sistemą (...) Jei demokratinėse valstybėse yra verslo etika, tyra tarptautinė teisė, tai kalbant apie režimą, to nėra“, – kalbėjo ji.

Praėjusį trečiadienį įsigaliojus JAV sankcijoms „Belaruskalij“, jų tranzitas per Lietuvą nesustojo, „Belaruskalij“ dar lapkritį atlikus avansinius mokėjimus „Lietuvos geležinkeliams“.

Lietuvos Vyriausybė jau įsigaliojus sankcijoms paskelbė siekianti nutraukti „Lietuvos geležinkelių“ sutartį su „Belaruskalij“, nors teigia, kad JAV sankcijos trąšų tranzitui Lietuvoje tiesiogiai nėra taikomos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuomonė

Nuomonė portretas
Vyrelio nebeteko net 18 metų.....dabar siautės boba, kaip išprotėjusi, kol neatsiras kitas....

Seniai laikas.......

Seniai laikas....... portretas
Kodėl šito gyvulio nenutildo visiems laikams......pasibaigtu žmonių kiršijimas.....

tai

tai portretas
DŪRA ĖŽAI DO DOMU.
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių