Okupantai kelia į internetą vaizdus ir skundžiasi: o per televizorių viskas visada gerai

 • Teksto dydis:

Rusų kariai Ukrainai dieną ir naktį smogia dronais, sparnuotosiomis raketomis. Okupantų bepiločiai orlaiviai prieš kelias dienas atakavo svarbią infrastruktūrą dviejuose Dnipro regiono rajonuose ir ją sugriovė, pranešama LNK reportaže.

LNK įraše matoma, kaip vieną iš dronų pavyko numušti.

Ataka pridarė didelių nuostolių, kilo gaisrų, tačiau žmonės nenukentėjo. Okupantai taip pat paleido raketų į Odesos regioną.

Ukrainiečių išplatintuose vaizdo įrašuose matyti, kaip kai kurias raketas Ukrainos oro gynybai pavyksta numušti.

„Negalime numušti visų Rusijos raketų, bet tos dešimtys numuštų raketų, per masinius apšaudymus, išgelbsti šimtus gyvybių ir kritinę infrastruktūrą. Ačiū oro pajėgoms, darysime viską, kad suteiktume jums modernius ir efektyvius sparnus. Istoriniai Ukrainos rezultatai visada yra arčiau, negu gali atrodyti. Šlovė mūsų kariams, mūsų nuostabiai tautai, šlovė kiekvienam pasaulyje, kuris kovoja su mumis už laisvę. Šlovė Ukrainai“, – sakė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

Fronte karščiausias taškas išlieka Bachmutas. Per pastarąją parą netoli šios vietovės okupantai su ukrainiečių kariais susirėmė rekordiškai daug – net 54 kartus. Rusų kariai daugiau nei 100 kartų apšaudė Ukrainos gynėjus Bachmute.

JAV saugumas įsitikinęs, kad rusų kariai žiemą bando išsekinti ukrainiečius prieš didžiulį pavasario puolimą.

Šlovė mūsų kariams, mūsų nuostabiai tautai, šlovė kiekvienam pasaulyje, kuris kovoja su mumis už laisvę.

„Manome, kad rusai bando pasinaudoti žiema, kad papildytų atsargas, persiginkluotų, apginkluotų kariuomenę ir pavasarį pradėtų dar aršesnį puolimą“, – pasakojo JAV Nacionalinio saugumo tarybos atstovas John Kirby.

Pagaliau paaiškėjo, kur ir kada Joe Bidenas minės Rusijos invazijos į Ukrainą metines.

„Prezidentas vasario 20-22 dienomis lankysis Lenkijoje. Jis susitiks su prezidentu Andrzejumi Duda ir aptars mūsų dvišalį bendradarbiavimą. Taip pat mūsų bendras pastangas remti Ukrainą ir stiprinti NATO atgrasymą. Prezidentas J. Bidenas sakys kalbą prieš vienerių metų žiaurios ir neišprovokuotos Rusijos invazijos į Ukrainą metines ir kalbės apie tai, kad Jungtinės Amerikos Valstijos sutelkė pasaulį palaikyti Ukrainos žmones, ginančius savo laisvę ir demokratiją, ir kad mes toliau liksime su Ukrainos žmonėmis tol, kol reikės“, – pranešė Baltųjų rūmų atstovė spaudai Karine Jean-Pierre.

Tuo metu Lietuvos krašto apsaugos ministras paskelbė, kad Ukrainą pasiekė pirmoji švediškų priešlėktuvinių pabūklų L–70 partija, kaip mūsų šalies karinės pagalbos dalis. Esą ginklai turėtų padėti apsaugoti svarbią infrastuktūrą nuo Rusijos atakų.

O Rusijos kariams žūvant Ukrainoje, okupantų kariuomenės vadas lankėsi Archangelsko srities lentpjūvėje ir miško selekcijos sėklininkystės centre, apžiūrinėjo kankorėžius. Internautai juokauja, kad Vladimiras Putinas turi potraukį kankorėžiams, mat, prieš trejus metus atostogaudamas pietiniame Sibire taip pat juos apžiūrinėjo.

Sužalotas lietuvis

Okupantų išplatintame įraše Rusijos samdinių grupės „Wagner“ lyderis pranešė, kad jo kariai užėmė kaimą, esantį už kelių kilometrų nuo Bachmuto.

Kovoti su priešu ukrainiečiams padeda ir lietuviai. Daugybė vyrų savo noru prisidėjo prie Ukrainos tarptautinio legiono. Štai vienas jų siunčia linkėjimus iš Bachmuto.

Mes esame čia, miesto nepaliekame, miestą ginsime. Šlovė Ukrainai, šlovė Lietuvai.

„Miestas jau kontroliuojamas mūsų, t. y. Ukrainos kariuomenės. Kovos vyksta, situacija, nors ir sunki, tačiau išlieka kontroliuojama. Mes esame čia, miesto nepaliekame, miestą ginsime. Šlovė Ukrainai, šlovė Lietuvai“, – pasakojo lietuvaitis.

Deja, bet vienam lietuviui priešo ugnies išvengti nepavyko. Portalo 15min.lt duomenimis, karys sunkiai sužeistas per sprogimą, jam nustatyti skeveldriniai sužalojimai ir kojų lūžiai. Vyras pervežtas iš karo lauko į regioninę ligoninę.

„Šiuo metu yra mūsų Lietuvos pilietis Dnipro ligoninėje ir ruošiamas pargabenimui į Lietuvą“, – situaciją tikslino Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas.

Pranešama, kad lietuvio būklė stabili.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

„Tai yra mūsų pilietis ir ambasada yra pasirengusi padėti tiek, kiek galėsime ir kiek bus poreikis. Ar dokumentų tvarkyme, ar gabenant. Gabenant lyg kol kas nereikia ambasados pagalbos, matyt medikai tuo pasirūpins“, – sakė V. Sarapinas.

Spalį taip pat pranešta apie sužeistą lietuvį, tąkart Charkivo srityje. Tuo metu Ukrainos gynybos ministras paskelbė, kad Ukraina sustabdė Rusijos dominavimą Juodojoje Jūroje. Esą šiuo metu Ukrainos kariuomenėje naudojamos „Harpoon“ priešlaivinės raketos, todėl okupantai neturi jokių galimybių priartėti prie Odesos iš jūros pusės.

„Mes geriausi“

Pasak Aleksėjaus Reznikovo, sausuma Rusijai nepavyko užimti Odesos, šiuo metu rusų karių pajėgos yra nustumtos į rytinį Dnipro upės krantą, kuris su sunaikintais tiltais ir perėjomis jau savaime yra galingas natūralus apsauginis barjeras.

Tuo tarpu Ukrainos prezidentas toliau valo šalį nuo kolaborantų, atleido aukšto rango saugumo pareigūną.

„Per šią savaitę išgirdote apie tam tikrus tyrimus ir sulaikymus. Ukrainos saugumas, tyrimų biuras, generalinė prokuratūra pasiekė gerų rezultatų, ieškant tų, kurie dirba agresoriui. Valstybė toliau modernizuos institucijas, jų procesus ir procedūras“, – teigė V. Zelenskis.

Ukrainos duomenimis, vasarį žūsta daugiausiai Rusijos karių nuo karo pradžios. Net ir patys okupantai kelia į internetą vaizdus ir skundžiasi nuostoliais.

„Ten tolumoje guli kūnas, čia dar vienas tankas. Einant toliau vaizdas toks pats. Taip ir gyvename, o per televizorių viskas visada gerai. Mes geriausi“, – niūriai pasakojo rusų karys, filmuojantis vaizdo įrašą.

O rusams tikrieji nuostoliai, tikėtina, dar tik ateityje. Štai ukrainiečiai pademonstravo savo gamybos pirmąjį drono-kamikadzės bandymą.


Šiame straipsnyje: karas Ukrainojemetinėsdidysis puolimassekinimasžiemaLNK turinys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių