Prakalbo apie nuo nuodingų medžiagų Mariupolyje nukentėjusių žmonių būklę

Rusijos kariuomenei Mariupolyje galimai panaudojus cheminį ginklą teigiama, kad nuodingų medžiagų epicentras buvo minimalus – priešas jas paskleidė tam tikru atstumu nuo gyvenamųjų vietų. Nukentėjusiųjų nuo neaiškios kilmės nuodingos medžiagos būklė gana patenkinama, skelbia UNIAN.

Tokia žinia socialiniame tinkle „Twitter“ pasidalijo „Azovo“ pulkas.

„Asmenų, nukentėjusių nuo neaiškios kilmės nuodingos medžiagos išplitimo Mariupolio mieste, būklė yra gana patenkinama. Civilių gyventojų kontaktas su medžiaga buvo minimalus, nes pažeidimo epicentras buvo tam tikru atstumu. nuo žmonių gyvenamosios vietos“, – rašoma pranešime.

Pasak Mariupolio miesto tarybos, tuo tarpu, kariškiai buvo šiek tiek arčiau nuodingos medžiagos plitimo. Kaip teigiama, dabar įvykio vietos apžiūrėti visiškai neįmanoma per agresoriaus šalies atidengtą ugnį, nes Rusijos kariai ir toliau vadovaujasi savo nusikaltimų slėpimo taktika.

Pasak UNIAN, prasčiausios būklės yra pagyvenusi moteris. Pagrindiniai simptomai, su kuriais susiduria aukos, yra veido paraudimas, padidėjęs kraujospūdis, sausumas ir deginimas burnos bei ryklės srityje, akių gleivinėje.

„Priešas naudojo nuodingas medžiagas, turinčias dusinantį poveikį. Pagrindinė užduotis dabar – stebėti. nukentėjusiųjų būklę ir galimas apsinuodijimo pasekmes“, – teigė miesto taryba.

Prorusiški separatistai neigia Mariupolyje panaudoję nuodingas dujas

Prorusiški separatistai atmeta Ukrainos kariuomenės kaltinimus, kad jie Mariupolio uostamiestyje panaudojo nuodingas dujas.

Donecko srities prorusiškų separatistų atstovas Eduardas Basurinas antradienį pareiškė Rusijos naujienų agentūrai „Interfax“, kad „Donecko liaudies respublikos ginkluotosios pajėgos Mariupolyje nenaudojo cheminių ginklų“.

Vėlų pirmadienį Ukrainos „Azov“ pulkas pranešė, kad Mariupolyje galimai buvo pasitelktas toks ginklas.

„Preliminaria informacija, manoma, kad ten veikiausiai panaudotas fosforas“, – antradienio rytą teigė Ukrainos gynybos viceministrė Hanna Malyar. Pasak jos, galutinės išvados bus padarytos vėliau. H. Malyar nepatikslino, kokie konkrečiai ginklai buvo panaudoti, tačiau pabrėžė, kad esama didelės rizikos, jog Rusija gali imtis cheminių ginklų.


Šiame straipsnyje: karas Ukrainojecheminis ginklasMariupolisžmonių būklė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių