Rusijoje apie 20 žmonių susirgo COVID-19 paskiepyti viena vakcinos doze

Maždaug 20 asmenų susirgo koronavirusine infekcija, kai jiems buvo suleista viena rusiškos vakcinos nuo koronaviruso dozė, t. y. dar nespėjus susiformuoti imunitetui nuo COVID-19, pranešė Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos Sečenovo transliacinės medicinos ir biotechnologijų instituto vadovas Vadimas Tarasovas.

V. Tarasovas yra vienas iš rusiškos vakcinos nuo koronaviruso „Sputnik V“ klinikinių tyrimų organizatorių.  

„Dabar galime pagrįstai kalbėti, kad turime viso labo kelias dešimtis atvejų, kai žmonės susirgo COVID-19 ir tai buvo susiję su vakcina. Tačiau sakyti, kad jie buvo paskiepyti ir [todėl] susirgo COVID-19, taip pat neteisinga: dauguma šių žmonių negavo antrojo vakcinos komponento, neįgijo visaverčio imuniteto“, – sakė jis spaudos konferencijoje pirmadienį.   

Anot V. Tarasovo, „jei jus skiepijo ir jūs susirgote tarp pirmos ir antros vakcinavimo fazių, deja, vakcina nespėjo išprovokuoti imuninio atsako reakcijos“.  

Mokslininkas pridūrė, kad imunitetas susiformuoja 42-ą dieną po vakcinos suleidimo. 

V. Tarasovas pabrėžė, kad nė vienas iš pirmųjų savanorių, paskiepytų vakcina „Sputnik V“ iki šio preparato registracijos birželi mėnesį, nesusirgo COVID-19. Šie žmonės visą vakcinacijos laikotarpį praleido karantine Sečenovo institute.     

„Praėjo pusmetis nuo tyrimų. Mes stebime jų būklę, niekas iš jų nesusirgo. 38 asmenys Maskvoje ir regionuose gyvena aktyvų socialinį gyvenimą, dirba – tai, mano nuomone, yra vilties teikianti informacija“, – kalbėjo mokslininkas. 

Per klinikinius tyrimus Sečenovo institute birželį buvo paskiepyti 38 žmonės. Vakcina „Sputnik V“, pavadinta pirmojo sovietų palydovo garbei, buvo registruota Rusijoje rugpjūčio 11 dieną. Vėliau buvo pradėti vakcinos poklinikiniai tyrimai, jau paskiepyta pusė iš 40 tūkst. numatytų savanorių. Tyrimus planuojama baigti ateinančių metų vasaros pradžioje.

Šiuo metu kelios kitos farmacijos bendrovės Vakarų šalyse, įskaitant „Pfizer“ ir „AstraZeneca“ taip pat baigia savo sukurtų vakcinų nuo COVID-19 bandymus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Davaj davaj

Davaj davaj portretas
Tai bojarka ir valežnikas jau nepadeda??? Pas juos Pucino dukra davė pavyzdį nabagams. Pas mus nabagams duos pavyzdį Kumela su tarpdančiu. Skiepykitės į sveikatą, baudžiaunykai!

Alis...

Alis... portretas
o tai kodėl neparašo, iš kiek paskiepytų žmonių?... man atrodo, kad čia neblogas rezultatas... reikėtų kuo greičiau stengtis paskiepyti mūsų medikus... kad jie galėtų dirbti normalesnėmis sąlygomis...

Cha cha cha

Cha cha cha portretas
Bravo, rusų mokslininkams ir jų atrastai vakcinai. Greičiau paskiepytų ta „Sputnik V“ vakcina mafijos bosą Striukį Putiną ir jo gaują. Tada jų dvasios, palikusios mirtingą kūną kirminams, galėtų plėšikauti kosmose. Taip žmonija be vargo atsikratytų idiotų, mojuojančių branduoliniais vėzdais ir šokančių karo šokį.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių