Rusija atmetė A. Navalno apeliaciją dėl 19 metų laisvės atėmimo bausmės

  • Teksto dydis:

Rusija antradienį atmetė Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno apeliacinį skundą dėl teismo sprendimo įkalinti jį 19 metų griežto režimo kalėjime dėl kaltinimų ekstremizmu.

Pirmosios instancijos bendrosios kompetencijos apeliacinis teismas nusprendė palikti galioti praėjusį mėnesį priimtą Maskvos miesto teismo sprendimą, pranešė teisėjas Viktoras Rogovas.

Pastarąjį dešimtmetį A. Navalnas buvo garsiausias Kremliaus oponentas ir organizavo didžiulius antivyriausybinius mitingus, kol 2021 metais buvo įkalintas dėl kaltinimų sukčiavimu, kurie, pasak jo sąjungininkų šalyje ir užsienyje, yra bausmė už jo darbą.

Rugpjūtį teismas netoli Maskvos esančiame kalėjime jam skyrė 19 metų laisvės atėmimo bausmę dėl kaltinimų sukūrus organizaciją, kuri kenkė visuomenės saugumui, vykdydama ekstremistinę veiklą.

Teisininko išsilavinimą turintis 47-erių vyras sukūrė politinių biurų tinklą visoje šalyje ir kovos su korupcija biurą, skelbusį apie politinio elito įtariamą kyšininkavimą.

Jis buvo suimtas 2021 metų sausį, kai grįžo į Maskvą iš Vokietijos, kur gydėsi po apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga. Dėl apnuodijimo jis kaltina Kremlių. Pastarasis tai neigia.

Nuosprendis A. Navalno atžvilgiu praėjusį mėnesį buvo priimtas jau ilgiau nei pusantrų metų tęsiantis plataus masto Rusijos karui Ukrainoje.

„Jūs esate verčiami be kovos atiduoti savo Rusiją valdžią užgrobusiai išdavikų, vagių ir niekšų gaujai. Nepraraskite valios priešintis“, – sakoma A. Navalno pareiškime apie teismo sprendimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Lietuviui

Lietuviui portretas
Koks jis tau tėvynės išdavikas eik gydykis

Tam pakrante

Tam pakrante portretas
Aš juk tau seniai rašiau kad esi savo motinos neišnešiota aborto liekana, kas dar neaišku, o "lietuvi" palaikau 100%, labai teisingai pasakė ka reikia daryti su tėvynės išdavikais gaila kad RUSIJOJE nėra mirties bausmės, bet žada įvesti vėl

Pakrante

Pakrante portretas
Iš kur dar toks lietuvis atsirado,tokio negirdejau ?
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių