Po derybų Rusijos pažadais nepatikėjo: toliau sulauksime išpuolių visoje Ukrainoje

 • Teksto dydis:

Tie, kas turėjo reikalų su Rusija, žino svarbiausią taisyklę – nepasitikėti Maskvos žodžiu ir žiūrėti, kokie bus tikrieji Kremliaus veiksmai. Tą sako Rusijos invaziją stebintys pareigūnai ir ekspertai. Rusija pergrupuoja pajėgas ir panaudojo šį taktinį manevrą viešųjų ryšių triukui, teigdama, jog tai daroma neva iš geros valios, praneša LNK.

„Prezidente, kaip vertinate Rusijos pareiškimą, kad ji esą sumažins karines operacijas prie Kyjivo ir kitų Šiaurinės Ukrainos miestų? Ar tai, Jūsų nuomone, reiškia, kad karas galbūt pradeda artėti prie pabaigos? O gal tai vertinate kaip Rusijos bandymą laimėti laiko ir persitvarkyti naujoms karinėms operacijoms?“ – per spaudos konferenciją vietos žurnalistė klausė JAV prezidento Joe Bideno.

„Pažiūrėsime. Nieko nesprendžiu, kol nematau, kokie yra jų veiksmai, pamatysime, ar jie laikysis savo pasiūlymų. Buvau susitikime su NATO valstybių vadovais – Prancūzijos, Vokietijos ir Didžiosios Britanijos. Atrodo, kad visi sutarė tiesiog stebėti, ką jie pasiūlys. Pamatysime. Ir toliau taikysime griežtas sankcijas, toliau ketiname teikti Ukrainos kariuomenei ginkluotės, toliau atidžiai stebėsime, kas vyksta“, – atsakė J. Bidenas.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

 

 

Pareiškimai, kad Maskva po esą prasmingų derybų Stambule radikaliai sumažins savo karinius veiksmus Šiaurinėje Ukrainoje, Kyjivo ir Černigovo srityse, yra strategijos dalis. Šiose vietose Ukrainos kariuomenė atrėmė rusus ir pačiai Kremliaus armijai turbūt būtų naudinga persigrupuoti dėl nuolatinio maisto ir technikos trūkumo.

Analitikai pastebi, kad Rusija kol kas apleido planus apsupti Kyjivą. Neaišku, ar pajėgos perkeliamos į kitą frontą Rytuose, ar tiesiog ruošiamasi naujai operacijai ir rotacijai Šiaurėje.

Pasaulis turėtų būtų pasirengęs dideliam puolimui kitose Ukrainos teritorijose. Visi turėtų žinoti, kad ir toliau sulauksime išpuolių visoje Ukrainoje.

Baltieji Rūmai perspėjo ruoštis dideliam puolimui.

„Turėtume aiškiai suvokti, kas vyksta karo lauke. Niekas neturėtų būti mulkinamas Rusijos. Manome, kad bet koks pajėgų judėjimas iš Kyjivo apylinkių yra pajėgų perdislokavimas, o ne išvedimas. Pasaulis turėtų būtų pasirengęs dideliam puolimui kitose Ukrainos teritorijose. Visi turėtų žinoti, kad ir toliau sulauksime išpuolių visoje Ukrainoje“, – kalbėjo Baltųjų Rūmų komunikacijos direktorė Kate Bedingfield.

Ukrainiečiai nėra naivūs, naktį iš antradienio į trečiadienį išplatintame pranešime teigė Volodymyras Zelenskis.

„Taip, galima sakyti, kad iš derybų girdime teigiamus signalus, tačiau jie nenutildo rusiškų sprogmenų sprogimų, matome visas rizikas, negalime pasitikėti žodžiais, skambančiais iš šalies, kuri toliau kovoja, kad mus sunaikintų“, – sakė V. Zelenskis.

Pats Kremlius aiškino, kad dabar koncentruosis ties Donbasu, neva toks tikslas buvo nuo pat karo pradžios.


Šiame straipsnyje: derybosatsitraukimasRusijaUkrainakaras UkrainojeLNK turinys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių