Pasaulyje sparčiai daugėja klimato sąlygotų gamtos katastrofų

Pasaulyje sparčiai daugėja klimato sąlygotų gamtos katastrofų - neregėtas ir jų padaromų nuostolių mastas, rodo nauja JT ataskaita. Potvyniai, audros, karščio bangos, sausros ir miškų gaisrai per praėjusius 20 metų padarė dvigubai daugiau žalos nei per ankstesnius 20 metų, Ženevoje paskelbė JT Nelaimių rizikos mažinimo biuras (UNISDR).

UNISDR atstovas Ricardas Mena kalbėjo apie „nerimą keliančius skaičius“. Klimato sąlygotų gamtos katastrofų padaugėjo nuo vidutiniškai 165 iki 329 per metus, teigiama ataskaitoje. 56 proc. iš 1,3 mln. žuvusiųjų gyvybės neteko per kitokias, klimato nesąlygotas katastrofas - žemės drebėjimus, cunamius ar ugnikalnių išsiveržimus. Tačiau iš 4,4 mlrd. gyventojų, kurie buvo sužeisti arba neteko namų bei pragyvenimo šaltinio, 94 proc. nukentėjo nuo reiškinių, nulemtų klimato - potvynių, sausrų ir audrų. Ateityje ypač turėtų daugėti karščio bangų, įspėjo tyrimo autorė Debarati Guha.

Klimato sąlygotų gamtos katastrofų padaryti registruoti nuostoliai 1998-2017 metais siekė iš viso 2,2 trln. dolerių (1,9 trln. eurų). Tai yra pustrečio karto daugiau nei 1978-1997 metų laikotarpiu (895 mlrd. dolerių). Kartu su kitų katastrofų - žemės drebėjimų, cunamių ir ugnikalnių išsiveržimų - padaryta žala suma siekia 2,9 trln. dolerių (prieš tai - 1,3 trln.). Tačiau tikrieji rodikliai yra daug didesni, nes apskaičiuota ir įvardyta tik trečdalio katastrofų žala, sakė D. Guha.

Ekspertai, pateikdami lyginimą, atsižvelgė į kainų pokyčius ir paskaičiavo žalą pagal 2017 metų kainas doleriais. Daugiausia nuostolių, remiantis studija, 1998-2017 metais patyrė JAV, be kita ko, dėl to, kad pastatai ir infrastruktūra čia daug brangesnė nei daugelyje kitų šalių.

Į dešimtuką pagal apskaičiuotą absoliučią žalą patenka ir Vokietija - pirmiausiai dėl potvynių padarinių. Prancūzija tuo tarpu kentė nuo audrų, Italija - nuo požeminių smūgių.

Dar prastesnė situacija yra besivystančiose šalyse. „Katastrofos visad paliečia vargingiausius iš vargšų“, - kalbėjo D. Guha.NAUJAUSI KOMENTARAI

III-jo ir IV-jo Žemės ašies judėjimų atradėjas R.Zubinas

III-jo ir IV-jo Žemės ašies judėjimų atradėjas R.Zubinas portretas
Diskutuoti nėra su kuo?! Tam, kad PAŽINTI ŽEMĖJE VYKSTANČIUS FIZINIUS procesus, LIETUVIŲ KALBOS DĖKA, buvo įminta per 450 seniausiųjų kultūrų šaltinius! Juose buvo atrasta informacija, kuri leido ATRASTI TREČIĄJĮ IR KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS!!! Šie ATRADIMAI, 100 metų tikslumu, leidžia pažinti - kas? kada? ir kodėl? - vyko? vyksta? ir vyks? ŽEMĖJE!!!

III-jo ir IV-jo Žemės ašies judėjimų atradėjas R.Zubinas

III-jo ir IV-jo Žemės ašies judėjimų atradėjas R.Zubinas portretas
Atsakymas labai trumpas! Todėl, kad Žemei PASTOVIAI verčiantis per AŠIGALIUS, JUOSE PASTOVIAI KINTA KLIMATAS!!! MOKSLININKAMS LAIKAS PAŽINTI ROMUALDO ZUBINO, prieš 10 metų, ATRASTUS TREČIĄJĮ IR KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS!!!???,

...

... portretas
ACH: "Potvyniai, audros, karščio bangos, sausros ir miškų gaisrai per praėjusius 20 metų padarė dvigubai daugiau žalos nei per ankstesnius 20 metų" - KADA 'vėjininkai' tuos nuostolius padengs?.. Nes - dėsningumas DAUGIAU nei akivaizdus: KUO daugiau 'žalios' energijos, KUO daugiau tų vėjo jėgainių, TUO žala Gamtai didėja. Bet tai ir dėsninga nes Gamtoje NIEKO nemokamo nebūna, už viską mokėt reikia...tai ir mokam sugriovimais, netektimis ir žmonių gyvybėmis. Bet juk vėjininkų lobistai įtakingi, ir ne JIE nuostolius dengs, o tai daryt privers valstybes, t.y., VĖL mus pačius, nuo vėjininkų nukentėjusius.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių