Niujorke sulaikytas šaudynių metro įtariamasis, jis sulauks kaltinimų dėl teroro atakos

Niujorko policija trečiadienį suėmė įtariamąjį, kaltinamą pašovus 10 žmonių perpildytame metro traukinio vagone Brukline, praėjus daugiau nei parai po išpuolio, pranešė JAV žiniasklaida.

Dėl dviejų dūminių granatų padegimo ir šaudymo į žmones Niujorko metropolitene jam bus pareikštas federalinis kaltinimas dėl teroristinio nusikaltimo, jam gresia įkalinimas iki gyvos galvos, nurodė pareigūnai.

Policija įtariamuoju dėl incidento įvardijo 62 metų Franką Jamesą (Frenką Džeimsą). Jį vienoje Manhatano gatvėje po pranešimo pastebėjo ir be incidentų sulaikė du policijos pareigūnai.

„Niujorkiečiai, mes jį sučiupome“, – spaudos konferencijoje paskelbė meras Ericas Adamsas (Erikas Adamsas).

„Jam nebebuvo kur bėgti“, – pridūrė Niujorko policijos komisarė Keechant Sewell (Kičant Siuel).

JAV apygardos prokuroras Breonas Peace'as (Brionas Pisas) sakė, kad jei F. Jamesas bus pripažintas kaltu pažeidęs federalinį draudimą dėl „teroristinių ir kitų smurtinių išpuolių prieš masinio transporto sistemas“, jam gali būti skirta įkalinimo iki gyvos galvos bausmė.

FTB Niujorko skyriaus direktoriaus pavaduotojas Maiklas J. Driscollas (Maiklas Dž. Driskolas) nusikaltimą taip pat pavadino teroro ataka viešajame transporte.

Per antradienio išpuolį niekas nežuvo, bet buvo pašauta 10 žmonių, o dar 13 susižeidė bandydami ištrūkti iš stoties ar apsinuodijo dūmais. Išpuolio motyvas vis dar neaiškus.

F. Jamesas nuo 1992 iki 1998 metų Niujorke buvo areštuotas devynis kartus, įskaitant areštus už įsilaužimo įrankių turėjimą ir nusikalstamą lytinį aktą. Gretimame Naujajame Džersyje jis buvo tris kartus areštuotas už valdų ribų pažeidimą, vagystę ir chuliganizmą, sakė Niujorko policijos departamento vyriausiasis detektyvas Jamesas Essigas (Džeimsas Esigas).

Policija įvykio vietoje surado 9 mm pistoletą „Glock 17“, tris papildomas dėtuves ir kirvį, taip pat F. Jameso kreditinę kortelę ir jo išsinuomoto mikroautobuso raktelius. Pareigūnai sakė, kad F. Jamesas ginklą legaliai nusipirko Ohajuje.

Kaltinimas jam bus pareikštas ketvirtadienį Bruklino teisme.

F. Jamesas platformoje „YouTube“ paskelbė kelis vaizdo įrašus su savo ilgomis, kartais agresyviomis politinėmis tiradomis. Jis taip pat kritikavo Niujorko merą. Po atakos metropolitene jo puslapis buvo pašalintas dėl „YouTube“ gairių pažeidimo.

Tačiau J. Jameso sesuo Catherine James Robinson (Ketrin Džeims Robinson) laikraščiui „The New York Times“ sakė nustebusi, kad jis buvo paskelbtas įtariamuoju, ir pridūrė: „Nemanau, kad jis padarytų ką nors panašaus.“

Laikraščiui ji teigė, kad daug metų beveik nebendravo su broliu.

36-osios gatvės stotyje Brukline, kur buvo įvykdytas išpuolis, trečiadienį patruliavo daug policininkų.

„Šiandien labai nenorėjau [naudotis metropolitenu], iš tiesų gal beveik 20 minučių bandžiau pasigauti taksi. Nieko neradau, o „Uber“ kainavo kokius 60 dolerių (55,4 euro), tad pagalvojau: „Gerai, šiandien bandysiu laimę metropolitene“, – naujienų agentūrai AFP sakė 38 metų keleivė Zeina Awedikian (Zeina Avedikian).

Kiti keleiviai laikėsi drąsiau. „Niekas manęs neišvarys iš metropoliteno. Metropolitenas įaugęs į mano DNR“, – sakė 56 metų Dennisas Sughrue (Denisas Sjugru).

„Pašautas į pakinklį“

Policijos duomenimis, F. Jamesas prieš pat traukinio atvykimą į stotį užsidėjo dujokaukę, atidarė dvi skardines, iš kurių po visą vagoną pasklido dūmai, ir paleido 33 šūvius į siaubo apimtus keleivius, traukiniui jau atvykstant į 36-osios gatvės stotį. Incidentas įvyko rytinio piko valandą.

„Viskas, ką matai – daugmaž užsideganti dūminė, juodų dūmų granata, o tada... žmonės puola į [vagono] galą [prie durų]", – televizijai CNN sakė vienas iš pašautų žmonių Hourari Benkada (Huraris Benkada).

Iš ligoninės lovos H. Benkada pasakojo, kad į pirmąjį traukinio vagoną įlipo 59-ojoje gatvėje ir atsisėdo šalia užpuoliko, bet buvo su ausinėmis ir nieko nepastebėjo, kol vagone nepradėjo sklisti dūmai.

H. Benkada sakė iš pradžių nesupratęs, kad šaudoma, ir bandęs nuraminti greta buvusią nėščią moterį.

„Mane pastūmė ir tada buvau pašautas į pakinklį“, – sakė jis.

H. Benkados teigimu, buvo šaudoma maždaug minutę.

Kulka perskrodė jo kelį, palikdama „25 centų monetos dydžio“ skylę, sakė jis ir pridūrė: „Netekau labai daug kraujo.“

Niujorke šaudymo incidentų šiemet padaugėjo, ir smurtinių nusikaltimų panaudojant šaunamuosius ginklus problemai daug dėmesio skiria sausį dirbti pradėjęs meras E. Adamsas. Šiemet iki balandžio 3-iosios buvo 296 tokie incidentai; pernai per tą patį laikotarpį jų buvo 260, rodo policijos duomenys.

Negriežti ginklų kontrolės įstatymai ir konstitucijoje numatyta teisė nešiotis ginklą jau ne kartą sutrukdė bandymams apriboti cirkuliuojančių ginklų skaičių, nors dauguma amerikiečių pritaria griežtesnei jų kontrolei.NAUJAUSI KOMENTARAI

antifa ;)

antifa ;) portretas
Juodi svarbesni... :DDD
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių