Per naktinį Rusijos smūgį Kyjive žuvusių žmonių skaičius padidėjo iki šešiolikos Pereiti į pagrindinį turinį

Per naktinį Rusijos smūgį Kyjive žuvusių žmonių skaičius padidėjo iki šešiolikos

2025-06-17 15:44
BNS inf.

Per rusų dronų ataką antradienio naktį Kyjive žuvo mažiausiai 16 žmonių, o dar dešimtys buvo sužeisti, pranešė pareigūnai, atnaujindami informaciją apie smūgių aukas. 

Per naktinį Rusijos smūgį Kyjive žuvusių žmonių skaičius padidėjo iki šešiolikos
Per naktinį Rusijos smūgį Kyjive žuvusių žmonių skaičius padidėjo iki šešiolikos / Scanpix nuotr.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasmerkė naktinius Rusijos smūgius Kyjivui, teigdamas, kad tai buvo vienas baisiausių Maskvos surengtų išpuolių nuo plataus masto invazijos pradžios prieš daugiau nei trejus metus.

V. Zelenskis teigė, kad Rusija, praėjusią naktį atakuodama Ukrainą, panaudojo 440 dronų ir 32 raketas. Jis paragino tarptautinę bendruomenę neužsimerkti.

Ukrainiečių lyderis pridūrė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas „taip elgiasi tik todėl, kad gali sau leisti tęsti karą“.

Rusai smogė 27 sostinės vietose, įskaitant gyvenamuosius pastatus, švietimo įstaigas ir infrastruktūrą, sakė pareigūnai. Kai kurie gyventojai liko be elektros.

Kyjivo miesto karinės administracijos viršininkas Tymuras Tkačenka atnaujino žuvusiųjų skaičių ir nurodė, kad vieno smūgio vietoje iš griuvėsių buvo ištraukti du žmonės, todėl aukų skaičius padidėjo iki 16. Anksčiau jis sakė, kad žuvo 14 žmonių.

„Paieška tęsiama, nes po griuvėsiais vis dar gali būti žmonių“, – nurodė jis.

Tuo metu per smūgį Odesoje žuvo vienas žmogus, o dar 10  buvo sužeisti. Per atakas Sumų ir Chersono srityse vėliau antradienį žuvo dar du žmonės, pranešė pareigūnai.

Rusų gynybos ministerija teigė sudavusi tikslius smūgius „kariniams pramoniniams objektams Kyjivo srityje“.

Pasak Ukrainos vidaus reikalų ministro Ihorio Klymenkos, rusai smogė į gyvenamuosius pastatus, švietimo įstaigas ir infrastruktūrą.

Kyjivo meras anksčiau pranešė, kad per Rusijos išpuolį Kyjive mirė 62 metų JAV pilietis.

Praėjus daugiau nei trejiems karo metams, Maskva, nepaisydama Jungtinių Valstijų pastangų tarpininkauti dėl paliaubų, intensyvina atakas.

Derybos įstrigo. Maskva atmetė besąlygiškas paliaubas, kurių reikalauja Kyjivas ir jo sąjungininkės Europoje. Ukraina savo ruožtu atmetė Rusijos reikalavimus ir vadina juos ultimatumu.

Daugiau naujienų