Lenkijos vienuolyno vyresnioji: kunigai lytiškai išnaudoja vienuoles

 • Teksto dydis:

Po beprecedenčio popiežiaus Pranciškaus pripažinimo lenkų aukšto rango vienuolė pirmą kartą viešai prabilo apie kunigus, lytiškai išnaudojančius vienuoles katalikiškoje Lenkijoje.

Vienuolyno vyresnioji Joanna Olech (Joana Olech) prabilo po to, kai popiežius anksčiau šį mėnesį pripažino, jog kai kurie kunigai naudojosi ir galbūt tebesinaudoja vienuolėmis kaip sekso vergėmis.

„Kunigų vykdomo vienuolių lytinio išnaudojimo problema ilgą laiką egzistavo ir Lenkijoje“, – interviu lenkų katalikiškai naujienų agentūrai KAI sakė J. Olech, kuri 1995–2008 metais buvo Lenkijos moterų religinių ordinų generalinė sekretorė.

Pasak jos, vienoje iš kelių jos matytų bylų buvo teigiama, kad „pastojusi jauna vienuolė buvo priversta palikti savo ordiną, bet vaiko tėvas tebėra kunigas ir tikrai nepatyrė jokių savo veiksmų padarinių“.

„Šie atvejai niekada nebuvo paviešinti“, net ir pranešus už lytinį išnaudojimą atsakingų kunigų vyresnybei, sakė J. Olech.

Ji pridūrė, kad išnaudojimo mastas Lenkijoje nėra aiškus, nes „nebuvo atlikta jokių tyrimų“.

Lytiškai išnaudojamos vienuolės neturi kur kreiptis, sakė J. Olech, pastaruosius 50 metų praleidusi viename religiniame ordine.

Tačiau ji taip pat tvirtino, jog „laikai, kai ši problema būdavo slepiama, baigiasi“.

„Laikai pasikeitė, galbūt nauja vienuolių karta kitaip vertins šiuos klausimus“, – pridūrė ji.

2016 metais Lenkijoje maždaug 100-ui moterų ordinų priklausė apie 18 tūkst. vienuolių, nurodo Lenkijos Katalikų Bažnyčios statistikos institutas.

Šią savaitę katalikų vyskupai iš viso pasaulio Vatikane dalyvauja Pranciškaus sušauktame susitikime, kuriame didžiausias dėmesys skiriamas tam, kaip reaguoti į Bažnyčią įtraukusius vaikų lytinio išnaudojimo skandalus.

Lenkijos vyskupų konferencija deklaruoja „nulinę toleranciją“ šiems nusikalstamiems veiksmams ir pažadėjo paskelbti statistinius duomenis apie vaikus, kurie po komunizmo žlugimo 1989 metais nukentėjo nuo kunigų lytinio išnaudojimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

varnas

varnas portretas
nerandu žodžio, kada baigsite fokusus bajerius vis kunigai lytiški, išnaudoja , kas jumis apsėjo koks velnias riša tą nesąmone, juk neturiu žodžio o kad tik blgi pravesti itikinti liaudi, kadames matysime tik gėri ir šlove kunigui, ir kataliku ir krikščioniu adresui, baikite bajerius raskite tik gėri ir palaima, juk bažnyčios mišiu ėina kas sekmadieni melsti dievo tik pensininkai, kur jaunimas dingo, miega pliažinas pilvus išvertes o apie religijas pamiršo, oi reikia botago , ir gero vėjo, pamokimui, matai pedofilai kokiu tik pavadinimo nėra. buvau lenkijoj, ir madas ir šv mišias klausiaus ,koki geri patiriau, lenkai pamaldus žmonės juk punsko bažnyčioj, koks grožis tik širdi ramina, buvau ir varšavoj, ir gdinei, ir lovičius ir pozdamo, ir vokietijoj, demokratinei tarnavau ir bažnyčia lankiau, dievo namus negaliu apleisti ir kunigus turiu gerbti, o nesakyti ,nieko, kas mane sukuria šytam svetui, esu dekingas tepadeda mums dievas visiems tikintiems žmonėms nesvarbu kokios tautybės,

Taigi

Taigi portretas
Taigi ar gaila tiek gero uz tu sienu prapuola reikia naudotis pakol jauni esma kunigeliai svarus nor ne visi pedofilijos atstovai tai nelabai svarus bet jiems venuoles nerupi

Anonimas

Anonimas portretas
Taigi vienuoles pi.ziu neuzsisiuvo, o sventikai neissikastravo. Tai ko jus norit jeigu jie daro kaip dievulis nurede: --- eikit ir pis.kites ir dauginkites ir mane garbinkit .... NORMALIOK
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių