Kruvinos muštynės tarp rusų ir romų: į policiją atvežti 174 žmonės

Penzos srities Čemodanovkos kaime prieš keletą dienų įvyko masinės muštynės tarp vietos gyventojų ir romų, praneša Rusijos žiniasklaida. Jose dalyvavo keli šimtai žmonių – Lietuvoje tai sunku įsivaizduoti.

Rusijos žiniasklaida rašo, kad konfliktas prasidėjo dėl to, kad birželio 13 dieną jauni romų bendruomenės vaikinai Čemodanovkos kaime, kuriame gyvena apie 6000 žmonių, pradėjo priekabiauti prie vietos merginų.

Rusijos romų nacionalinės-kultūrinės autonomijos prezidentė Nadežda Demetr pateikė tokią įvykių versiją: "Prie tvenkinio pradėjo konfliktuoti vaikai. Tada vietos gyventojai atėjo į romų namus ir pradėjo muštynes. Apie tai niekur nerašoma. O juk viską buvo galima išspręsti kitaip, reikėjo tik kreiptis į valdžios organus. Kodėl žmonės nutarė surengti linčo teismą? Ir štai kas iš to išėjo"...

Po muštynių penki žmonės buvo paguldyti į ligoninę, vienas iš jų – 34 metų vyras – mirė. Dar vienas vyras guli reanimacijos palatoje, jo būklė sunki.

Muštynes slopino didelės pareigūnų pajėgos. Po jų į policiją buvo atvežti net 174 žmonės. Kaltinimai pateikti 27 žmonėms, jie sulaikyti. Suimtas ir įtariamasis nužudymu. Tyrimu komitetas muštynes pavadino buitiniu konfliktu, Vidaus reikalų ministerija taip pat neigia, kad konfliktas įvyko nacionaliniu pagrindu.

Kitą dieną maždaug pusantro tūkstančio kaimo gyventojų dalyvavo eitynėse. Jie, protestuodami prieš kaimynystę su romais, užtvėrė kelią.  O birželio 15 d. gretimame kaime žmonės padegė romų namus.

Birželio 17-ąją paaiškėjo, kad daugiau nei 600 Čemodanovkoje gyvenusių romų laikinai paliko namus.

Daugiau nei keistai nuskambėjo Penzos gubernatoriaus Ivano Bilozencevo komentaras apie šį kruviną konfliktą.

Jis pareiškė, kad JAV Valstybės departamentas investuoja didžiulius pinigus į neramumus Čemodanovkoje. Ką čia ir pridursi...

Gubernatoriaus atstovė spaudai paneigė informaciją, kad romai iš kaimo iškelti prievarta.

"Apie tai negali būti ir kalbos. Romai patys nutarė palikti savo namus. Nežinau, kur jie išvažiavo. Tikriausiai pas gimines į įvairius regionus", - sakė ji.

Kai kurie kaimo gyventojai per susitikimą su gubernatoriumi kurstė aistras. Jie viešai į mikrofoną grėsmingai šaukė, kad į Čemodanovkos kaimą važiuoja 5000 romų iš įvairių Rusijos regionų – Volgogrado srities, Samaros, Saratovo.

Dabar kaimo gyventojai bijo keršto ir atvykusios policijos prašo neišvažiuoti, nes savų pareigūnų kaime nėra.

 

 

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Tik jau

Tik jau portretas
Tuos cigonus butina neutralizuoti, jie yra vagys Rukloj atkele cigonu tabora, baisu zmones negali ramiai gyventi , vagia truksmauja namuose, kaimynai negali ramiai gyventi; istremti i Sibira

Slava rasiji

Slava rasiji portretas
Mokykites litovcai kaip reike savo teises ginti o jus net bijot i gatves iseiti nekalbant apie mustynes tik tarp savu gatveje chamuoti mokate

Talkovas patarimas diskriminuojamiems

Talkovas patarimas diskriminuojamiems portretas
Baisu, kad visi rusai yra ultranacionalistai, ultradesnieji ir gali lemti visu pasaulio romu genbocida, jei Penzos romai neatsilaikys. Siulyciau ir Lietuvos romams vaziuoti musti Penzos romu, kad daugiau ne vienam fasistui nekiltu noras priesintis romui, net jei sis neteisus.Nes romas ir Afrikoje, ponimajete, yra romas.
VISI KOMENTARAI 36
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių