Įtariamasis dėl P. Pelosi užpuolimo taip pat ketino taikytis ir į T. Hanksą

JAV teisme trečiadienį paaiškėjo, kad vyras, kaltinamas plaktuku užpuolęs JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi (Nensi Pelouzi) vyrą, turėjo būsimų taikinių sąrašą, kuriame buvo ir Holivudo žvaigždė Tomas Hanksas (Tomas Henksas).

Davidas DePape'as (Deividas Dipeipas) policijai sakė, kad ketino pagrobti aukščiausio rango Demokratų partijos politikę Kongrese ir priversti prisipažinti „melavus“, antraip jis ketino sutraiškyti jai kelio girneles.

Tačiau spalio mėnesį įsilaužęs į jos namus San Fransiske jis rado tik jos 82-erių vyrą Paulą Pelosi (Polą Pelouzį) ir, kaip vėliau pasakojo pareigūnams, po „gana draugiško“ pokalbio uždaužė jį plaktuku.

San Fransisko aukštesniojo teismo teisėjas Stephenas Murphy (Stivenas Merfis) trečiadienį nusprendė, kad pakanka įrodymų, jog 42-ejų D. DePape'as, buvęs viešų nuogybių aktyvistas iš Kanados, galėtų stoti prieš teismą dėl užpuolimo, kurio metu P. Pelosi patyrė kaukolės lūžių.

Kaltinamasis neigė kaltinimus pasikėsinimu nužudyti, užpuolimu panaudojant mirtiną ginklą, smurtu prieš pagyvenusius žmones, įsilaužimu į gyvenamąsias patalpas, neteisėtu įkalinimu ir grasinimu valstybės pareigūno gyvybei arba sunkiu jo sužalojimu.

Kaip paskelbta teisme, D. DePape'as sakė tyrėjams, kad jo sąraše buvo ir kitų garsių asmenų, tokių kaip T. Hanksas, Kalifornijos gubernatorius Gavinas Newsomas (Geivinas Niusomas) ir Hunteris Bidenas (Hanteris Baidenas), prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) sūnus ir dažnas dešiniųjų sąmokslo teorijų šalininkų taikinys.

Trečiadienį vykusiame posėdyje prokurorai paskelbė dalį D. DePape'o apklausos, kurią atliko tyrėjai po jo sulaikymo.

Įtariamasis teigė pasakęs P. Pelosi, kad neketina pasiduoti, pranešė laikraštis „The San Francisco Chronicle“.

„Porą kartų jam pagrasinau, bet didžiąją laiko dalį viskas vyko gana draugiškai“, – įraše sakė D. DePape'as.

Tačiau po to jis puolė prie P. Pelosi „iš visų jėgų“, teigė „The San Francisco Chronicle“.

N. Pelosi, kuri kaip Atstovų Rūmų pirmininkė, yra antra eilėje į JAV prezidento postą po viceprezidento, išpuolio metu San Fransiske nebuvo.

P. Pelosi pavyko iškviesti policiją, kol užpuolikas buvo jo namuose.

Pareigūnams pavyko sutramdyti užpuoliką, bet tik tada, kai jis sulaužė P. Pelosi kaukolę ir vyras neteko sąmonės.

Prokurorai trečiadienį parodė vieno iš pareigūnų kūno kamerų įrašus, pranešė „The San Francisco Chronicle“.

Buvo girdėti, kaip D. DePape'as, gavęs nurodymą numesti plaktuką, prieš užpuolimą ir vėlesnį susistumdymą sakė: „Ne, ne.“

„Vaizdo įrašo pabaigoje garsiai girdėjosi garsas, kuris atrodė kaip P. Pelosi knarkimas po to, kai jam buvo suduotas smūgis plaktuku“, – pranešė „The San Francisco Chronicle“.

Užpuolimas ir bandymas pagrobti įvyko likus vos kelioms dienoms iki itin svarbių kadencijos vidurio rinkimų, o karštligišką Amerikos politinę atmosferą nuolat kursto neįtikėtinos nacionalinių veikėjų sąmokslo teorijos.

„Vienintelis pagrįstas (D. DePape'o) pareiškimų paaiškinimas yra tas, kad jis ketino nužudyti Paulą Pelosi, kai ponas Pelosi pastojo jam kelią“, – trečiadienį sakė teisėjas.

Gruodžio 28 dieną D. DePape'ui nurodyta vėl atvykti į teismą dėl pareikštų kaltinimų.

D. DePape'o atžvilgiu vyksta atskira federalinė byla. Jis neigia joje jam pareikštus kaltinimus dėl pagrobimo ir užpuolimo.

P. Pelosi beveik savaitę praleido ligoninėje, kur po užpuolimo jam buvo atlikta operacija.

N. Pelosi vėliau sakė, kad jos vyro laukia „ilgas sveikimo procesas“.NAUJAUSI KOMENTARAI

kazkokiu tai idiotizmu kratinys...

kazkokiu tai idiotizmu kratinys... portretas
,, pareiguno kuno kamera,,, Pelosi vyro miegancio knarkimas , ir tuo paciu jo pokalbis ...draugiskas ,,, parigunai sugebejo sulaikyt tik tuomet ,kada DePape,o sulauze kaukuole Pelosi vyruj....

tai

tai portretas
daroma ju paciu apjuodint Trumpa ===
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių