Policija: per šaudymą Hamburgo Jehovos liudytojų centre žuvo 8 žmonės

Per šaudymo incidentą Jehovos liudytojų centre Hamburge žuvo aštuoni žmonės, o tarp žuvusiųjų, kaip įtariama, yra ir šaulys, penktadienį pranešė Vokietijos policija.

Dar kažkiek žmonių buvo sužalota per ketvirtadienio vakarą įvykusį incidentą, kuris vis dar tiriamas.

Policija žuvusiųjų skaičių paskelbė savo tinklalapyje. Vis dėlto dar nežinomas galimas šaulio motyvas.

Pirmieji pagalbos skambučiai buvo gauti apie 21.15 val. vietos (22.15 val. Lietuvos) laiku po to, kai prie pastato, esančio antro didžiausio Vokietijos miesto Hamburgo šiauriniame Didžiojo Borstelio rajone, pasigirdo šūviai, sakė įvykio vietoje buvęs policijos atstovas.

Šiuo metu neturime patikimos informacijos apie nusikaltimo motyvą.

„Šiuo metu neturime patikimos informacijos apie nusikaltimo motyvą“, – sakė policija ir paragino žmones nesiimti spekuliacijų.

Naudojantis perspėjimo apie nelaimes programėle buvo paskelbtas didelio pavojaus signalas, tačiau Vokietijos federalinė civilinės saugos tarnyba jį atšaukė netrukus po 3 val. vietos (4 val. Lietuvos) laiku.

Miesto policija anksti penktadienį tviteryje pranešė: „Policijos priemonės aplinkinėje teritorijoje palaipsniui nutraukiamos. Nusikaltimo aplinkybių tyrimas tęsiamas.“

Hamburgo policija teigė mananti, kad buvo tik vienas šaulys.

Vidaus reikalų ministrė Nancy Faeser (Nensi Fėzer) teigė, kad tyrėjai „intensyviai dirba, kad nustatytų išpuolio aplinkybes“.

„Žiaurus smurto aktas“

Hamburgo saugumo pareigūnai sakė, kad vėliau penktadienį bus surengta spaudos konferencija, kurioje bus aptartos detalės.

Tuo metu uostamiesčio meras Peteris Tschentscheris (Pėteris Čenčeris) išreiškė šoką dėl tragedijos.

Jis pareiškė užuojautą aukų šeimoms ir teigė, kad pagalbos tarnybos deda visas pastangas, kad išsiaiškintų situaciją.

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) penktadienį pareiškė, kad mintimis yra su Jehovos liudytojų centre Hamburge įvykusio šaudymo aukomis.

„Keli Jehovos bendruomenės nariai praėjusią naktį tapo žiauraus smurto akto aukomis, – tviteryje parašė O. Scholzas. – Savo mintimis esu su jais ir jų artimaisiais.“

Jehovos liudytojų bendruomenė Vokietijoje penktadienį išreiškė gilų liūdesį dėl šaudymo Hamburge, per kurį, pasak jos, buvo taikytasi į jos narius.

„Religinė bendruomenė giliai nuliūdusi dėl siaubingo išpuolio prieš jos narius Karalystės salėje Hamburge po religinių apeigų“, – sakoma Jehovos liudytojų Vokietijoje asociacijos pareiškime.

„Per ketvirtadienio incidentą žuvo keli žmonės, o kiti buvo sunkiai sužeisti“, – priduriama jame.

JAV gyvenantis Jehovos liudytojų atstovas spaudai Davidas Semonianas (Deividas Semonianas) ankstyvą penktadienį elektroniniu paštu atsiųstame pareiškime naujienų agentūrai AP teigė, kad nariai „visame pasaulyje liūdi dėl šio traumuojančio įvykio aukų“.

„Vietos bendruomenės vyresnieji teikia pastoracinę pagalbą nukentėjusiems nuo įvykio, – rašė jis. – Suprantame, kad valdžios institucijos vis dar tiria šio nusikaltimo detales. Vertiname drąsią policijos ir gelbėjimo tarnybų suteiktą pagalbą.“

Šaulys galimai yra tarp žuvusiųjų

Šaudymo vieta buvo Jehovos liudytojų Karalystės salė – modernus trijų aukštų pastatas šalia automobilių remonto dirbtuvių.

Policijos atstovas spaudai Holgeris Vehrenas (Holgeris Fėrenas) sakė, kad atvykę pareigūnai, radę žmones su šautinėmis žaizdomis pirmame aukšte, išgirdo šūvį iš viršutinio aukšto ir viršuje rado mirtinai sužeistą asmenį, kuris galėjo būti šaulys. Jis sakė, kad policijai nereikėjo panaudoti šaunamųjų ginklų.

H. Vehrenas sakė, kad nėra jokių požymių, jog šaulys slapstosi, ir kad tikėtina, jog jis yra tarp žuvusiųjų.

Visą naktį po pastatą tebevaikščiojo ir toliau dirbo kriminalistai baltais apsauginiais kostiumais.

Netoliese gyvenanti studentė Laura Bauch pasakojo, kad „buvo maždaug keturi šaudymo periodai“, pranešė Vokietijos naujienų agentūra „dpa“.

„Per juos visada buvo keli šūviai, maždaug kas 20 sekundžių–minutę“, – sakė ji.

Ji pasakojo, kad pažvelgusi pro langą pamatė žmogų, bėgantį iš pirmojo į antrąjį Jehovos liudytojų salės aukštą.

Gregoras Miesbachas (Gregoras Mysbachas), gyvenantis netoli to pastato, išgirdo šūvius ir nufilmavo pro langą į pastatą įeinančią figūrą. Vėliau iš vidaus pasigirdo šūviai. Tuomet figūra išeina iš salės į kiemelį, o po to viduje paleidžia daugiau šūvių.

Vokietijos televizijos naujienų agentūrai „NonstopNews“ G. Miesbachas sakė, kad girdėjo mažiausiai 25 šūvius. Atvykus policijai, maždaug po penkių minučių pasigirdo paskutinis šūvis, sakė jis.

Jo vaizdo įraše, kurį internete paskelbė laikraštis „Bild“, matyti, kaip asmuo pro pirmojo aukšto langą paleidžia kelis šūvius į pastatą, o po to patalpoje užgęsta šviesa.

Jehovos liudytojai priklauso tarptautinei bažnyčiai, kuri buvo įkurta Jungtinėse Valstijose XIX amžiuje, o jos būstinė yra Vorike, Niujorko valstijoje. Teigiama, kad visame pasaulyje jai priklauso apie 8,7 mln. žmonių, iš jų Vokietijoje – apie 170 tūkst..

Bažnyčios nariai nedalyvauja politiniame ir visuomeniniame gyvenime, be kita ko, neleidžia, kad jiems būtų perpilta kraujo. Jie aktyviai skelbia savo tikėjimą vaikščiodami po namus ir gatvėse.NAUJAUSI KOMENTARAI

Mano nuomonė.

Mano nuomonė. portretas
Jehovos liudytojų sektas reikėtu uždrausti. Teko pabendrauti su viena sektos vadovo žmona. Poniutė išsipuošusi. Piniginė pilna pinigų. Juk tai iš žmonių aukų.Bet čia apie kita . Jie išnaudoja žmones net vaikui susirgus neleidžia perpilti kraujo. Skaičiau ne vieno ištrukusio iš tos sektos nario pasisakymus. Tai baisus pasakojimai.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių