„Bellingcat“ vadovas prakalbo apie iš viešumos dingusį S. Šoigu: jis jau dabar yra toli

„Bellingcat“ vadovas Christo Grozevas, užsiimantis tiriamąja žurnalistika, teigė, kad Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu gali slapstytis kartu su generolu Valerijumi Gerasimovu specialiame bunkeryje, nes bijo branduolinio karo, praneša „Global Happenings“.

„Tam yra paaiškinimas, kad nuo pat pirmųjų karo dienų jis užsidarė į bunkerį arba štabą, kurio negalima sunaikinti, pavyzdžiui, per atakas raketomis ar branduolinį sprogimą. Tai – logiška ir nėra labai keista, nes anksčiau matėme nuolatinius Kremliaus aviacijos skrydžius į Ufą ir atgal kelis kartus per dieną, įskaitant ir S. Šoigu lėktuvą. Šie orlaiviai į Ufą pradėjo skraidyti tik prasidėjus karui. Mano nuomone, nuo kovo 2 dienos, lėktuvų skrydžiai tapo dažnesni. Gal jis bunkeryje nuo tada“, – svasrtė Ch. Grozevas.

Pasak jo, yra ir kitų – patogesnių ir elitiškesnių bunkerių, nei tie, kuriuose galėjo pasislėpti S. Šoigu ir V. Gerasimovas. „Bellingcat“ vadovas priminė, kad Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas buvo užsiminęs, jog Trečiasis pasaulinis karas – įmanomas ir Rusija gali panaudoti branduolinį ginklą.

„Turime apytikslių duomenų, dėl kurių negaliu garantuoti šimtu procentų. Bet remiantis tokia skrydžių logika, galima manyti, kad S. Šoigu jau dabar yra toli. V. Putinas taip pat turi ten būti ir grįžti gana retai“, – akcentavo Ch. Grozevas.

Primename, kad viešumoje po kovo 11 dienos pasigesta ne tik S. Šoigu, bet ir Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininko V. Gerasimovo. Tačiau neseniai S. Šoigu pasirodė Rusijos Saugumo Tarybos posėdyje. Vis dėlto, abejojama pastarojo fakto tikrumu. Įdomu tai, kad Ukrainos vidaus reikalų ministerijos vadovo patarėjas Antonas Geraščenka sakė, jog S. Šoigu dėl V. Putino veiksmų ištiko infarktas.

S. Lavrovas neigia spėliones dėl S. Šoigu dingimo

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sukritikavo ir atmetė spėliones dėl tariamo gynybos ministro Sergejaus Šoigu dingimo ir galimai planuoto perversmo Maskvoje.

„Nenoriu komentuoti šios nesąmonės, nes tai nesąmonė, kurią platina ir Ukrainos žvalgyba“, – sakė S. Lavrovas ministerijos paskelbtame interviu su serbų žurnalistais. S. Lavrovas kaltino, kad tokius gandus skleidžia į užsienį pasitraukę „neoliberalai rusai“.

„Tai akivaizdus melas, visi yra gyvi, visi yra sveiki, visi dirba“, – sakė S. Lavrovas interviu.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeSergejus Šoigubunkeris

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių