Analitikai: Rusija intensyvina kibernetines atakas prieš Ukrainos sąjungininkes

  • Teksto dydis:

Rusijos kibernetinis karas prieš Ukrainą iš esmės nepavyko ir Maskva vis dažniau taikosi į Kyjivo sąjungininkes Europoje, teigia Jungtinių Valstijų ir Prancūzijos analitikai.

Prancūzijos gynybos įmonė „Thales“ trečiadienį pateiktoje ataskaitoje teigia, kad Rusija kibernetinių ginklų arsenalu atakuoja Lenkiją, Šiaurės ir Baltijos šalis, siekdama sėti nesutarimus ir skleisti antikarines idėjas.

Anksčiau šį mėnesį JAV kompanija „Microsoft“ grėsmių vertinime teigė, kad per pirmąsias šešias šių metų savaites Rusijos programišiai atakavo mažiausiai 17 Europos šalių.

Rusijos puolimas Ukrainoje prasidėjo praėjusių metų vasario 24 dieną, tačiau šiai karinei milžinei nepavyko pasiekti lemiamos pergalės mūšio lauke prieš daug mažesnę kaimynę.

„Thales“ ir „Microsoft“ teigė, kad Rusijos invaziją lydėjo plataus masto kibernetinės atakos Ukrainoje, tačiau jos buvo atremtos.

„Kibernetinis karas nesudavė lemiamo smūgio, kurio tikėjosi Rusija“, – naujienų agentūrai AFP sakė „Thales“ kibernetinės gynybos technikos direktorius Ivanas Fontarensky (Ivanas Fontarenskis), pabrėždamas Ukrainos gynybos atsparumą.

Abi įmonės teigė, kad praėjusių metų pabaigoje Rusija nukreipė dėmesį į kitas Europos šalis.

„2022 metų trečiąjį ketvirtį Europa buvo įtraukta į didelio intensyvumo hibridinį kibernetinį karą konflikto lūžio momentu“, – sakė „Thales“ viceprezidentas kibernetiniams sprendimams Pierre'as-Yves'as Jolivet (Pjeras Ivas Žolivė).

Programišių grupės

P.-Y. Jolivet teigimu, šalys patyrė „didžiulę bangą“ DDoS atakų, kai serveris užtvindomas užklausomis, dėl kurių sutrinka tinklo veikimas.

Anot „Thales“, šias atakas vis dažniau vykdė ne oficialios, o su Kremliumi susijusios programišių grupės, siekiančios kelti chaosą, o ne naikinti infrastruktūrą.

Prancūzų įmonės ataskaitoje teigiama, kad tarp labiausiai nukentėjusių šalių yra Lenkija, Latvija ir Švedija.

„Microsoft“ savo vertinime sakė, kad šiais metais Europoje atakos daugiausia buvo nukreiptos į vyriausybines institucijas, šnipinėjimo tikslais.

Pabrėždama Rusijos veikimą pasauliniu mastu, įmonė teigė, kad nuo karo pradžios 21 proc. atakų, įvykdytų už Ukrainos ribų, buvo nukreiptos prieš Jungtines Valstijas.

Nors atakos už Ukrainos ribų dažnai buvo žemo lygio išpuoliai, „Microsoft“ mano, kad ateityje Rusija gali pasirinkti žalingesnes kibernetines priemones.

„Jei Rusija patirtų daugiau nesėkmių mūšio lauke, Rusijos veikėjai gali bandyti išplėsti savo atakas prieš karines ir humanitarines tiekimo grandines, vykdydami destruktyvius išpuolius už Ukrainos ir Lenkijos ribų“, – nurodė „Microsoft“.


Šiame straipsnyje: karas Ukrainojekibernetinės atakosUkrainos sąjungininkės

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių