„Amnesty International“ dar kartą įvertins savo ataskaitą apie karą Ukrainoje

Žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ neseniai paskelbė kontraversišką ataskaitą apie karą Ukrainoje. Joje teigiama, kad Ukrainos kariuomenės taktika kare prieš Rusiją kelia grėsme civiliams gyventojams. Tačiau organizacija už tai susilaukė griežtos kritikos ir dabar nori dar kartą įvertinti savo ataskaitą, praneša dpa.

Šeštadienį „Amnesty International“ išplatino pareiškimą, su kuriuo susipažino dpa, kad ataskaitą nuodugniai įvertins nepriklausomi ekspertai. Joje aiškinama, kad Ukrainos kariuomenė įrengia bazes miestų gyvenamuosiuose rajonuose, o tai kelia grėsmę civiliams.

Tuo pačiu metu organizacija tikina, kad jos teiginiai jokiu būdu nepateisina Rusijos vykdomų beatodairiškų atakų, pražudžiusių ar sužalojusių daugybę civilių.

Ataskaitą plačiai nušvietė Kremliui lojali Rusijos žiniasklaida, tačiau ja itin pasipiktino Kyjivas. Ukrainos prezidento patarėjas Mychailo Podoliakas apgailestavo, kad „Amnesty International“ dalyvauja Rusijos propagandos ir dezinformacijos kampanijoje, kuria siekiama nutraukti Vakarų ginklų tiekimą Ukrainai.

Nepaisant to, organizacija savo ataskaitą iš pradžių gynė, bet atsiprašė jeigu ji „sukėlė skausmą ir pyktį“.

Išsamią informaciją apie audito procesą kitą savaitę svarstys „Amnesty International“ valdyba. Nuomonę išreikšti galės ir įvairios nacionalinės organizacijos, įskaitant „Amnesty International“ Ukrainos skyrių, kurios vadovė Oksana Pokalčuk atsistatydino protestuodama prieš ataskaitos turinį.


Šiame straipsnyje: „Amnesty International“ataskaitakaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių