Žmogaus teisių centro vadovė: KT priminė politikams, kad Lietuva yra teisinė valstybė

Konstitucinis Teismas (KT) savo nutarimu dėl neteisėtų migrantų priminė politikams, kad Lietuva yra teisinė valstybė, sako Žmogaus teisių centro vadovė Jūratė Juškaitė.

„Konstitucinio Teismo nutarimą vertinu kaip aiškų priminimą Lietuvos politikams, kad Lietuva yra teisinė valstybė. Kad tokie įstatymai, kai be teismo sprendimo sulaikomi asmenys, yra priimtini Lukašenkos režimui, bet ne demokratinei ES valstybei“, – BNS trečiadienį sakė J. Juškaitė.

Ji taip pat ragina politikus kuo greičiau pakeisti Užsieniečių teisinės padėties įstatymą, taip pat „liautis akiplėšiškai meluoti Lietuvos visuomenei, kad neseniai priimtos Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo pataisos neprieštarauja tarptautiniams žmogaus teisių standartams“.

Konstitucinis Teismas trečiadienį konstatavo, kad visų neteisėtai sieną kirtusių migrantų priverstinis apgyvendinimas užsieniečių registravimo centruose šalyje paskelbus ekstremalią situaciją dėl masinio užsieniečių antplūdžio prieštarauja Konstitucijai.

KT vertinimu, įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ nuostatos tiek, kiek pagal jas visi prieglobsčio prašytojai privalo būti apgyvendinti nurodytose vietose, nesuteikiant jiems teisės laisvai judėti Lietuvos teritorijoje, kai toks apgyvendinimas gali trukti iki šešių mėnesių, prieštarauja Lietuvos Konstitucijai.

Pasak nutarimo, Seimas turėjo teisę nustatyti tam tikrus ribojimus neteisėtiems migrantams, bet taikant juos visiems prieglobsčio prašytojams, pasak teismo, „nebuvo sudaryta prielaidų individualiai vertinti kiekvieno asmens situaciją, keliamą grėsmę valstybės ir visuomenės interesams“.

KT nutarime taip pat pažymėjo, kad migrantai buvo apgyvendinami šešiems mėnesiams nesuteikiant jiems teisės laisvai judėti, nepriėmus jokios kompetentingos institucijos sprendimo, remiantis vien faktu, kad kirto Lietuvos sieną ir pateikė prieglobsčio prašymą, tad jiems nebuvo sudaryta teisė skųsti sulaikymą.

Teismas bylą nagrinėjo pagal Irako piliečio individualų konstitucinį skundą. Užsieniečių registracijos centre apgyvendintas prieglobsčio prašytojas prašė įvertinti atitinkamas įstatymo Dėl užsieniečių teisinės padėties nuostatas.

Irako piliečio pasą turintis vyras 2021 metų liepos 31 dieną buvo sulaikytas neteisėtai kirtęs sieną ir apgyvendintas užsieniečių registracijos centruose, nustatant teisę judėti tik apgyvendinimo vietai priklausančioje teritorijoje.

Įstatyme numatyta, kad prieglobsčio prašytojai, kol nepriimtas sprendimas įleisti juos į Lietuvą, laikinai apgyvendinami specialiuose centruose be teisės laisvai judėti, jeigu dėl masinio užsieniečių antplūdžio šalyje yra paskelbta ekstremalioji situacija. Šis terminas negali būti ilgesnis nei šeši mėnesiai.

2021 metais iš Baltarusijos į Lietuvą iki pradedant neteisėtus migrantus apgręžti pasienyje neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų.

Jie buvo sulaikyti ir apgyvendinti užsieniečių registravimo centruose. Dabar dauguma jų yra išvykę ar išsiųsti iš šalies arba turi judėjimo laisvę.NAUJAUSI KOMENTARAI

Žmogos

Žmogos portretas
Visur sulindę prie žmogaus teisių ir gina tik savo interesus.

senai reikėjo konservat KGB-tų valdžią sudrausminti,

senai reikėjo konservat KGB-tų valdžią sudrausminti,  portretas
kurie g r u b i a i pažeisdami KONSTITUCIJĄ ir kitus teisės aktus ,n u s i k a l s t a m a i savivaliauja.----Prie debilios valdžios nusikaltimų p r i s i d ė j o --buvęs KT pirmininkas, konservat KGB -tų "advokatas" ŽALIMAS, .kuris nuolaidžiavo tokiems valdžios veiksmams.

Pirma

Pirma portretas
Gal reiktu patapti VALSTYBE-NEPRIKLAUSOMA IR NAUTRALI, tada gal uzsiveis ir POLITIKAI,kol kas JAValkatu-NATOsoskiu kiseniniai pitbuliukai ant trumpo pavadelio.
VISI KOMENTARAI 23

Galerijos

Daugiau straipsnių