Vengrija tapo pirmąja ES nare, patvirtinusia rusišką vakciną nuo COVID-19

Vengrija ketvirtadienį tapo pirmąja Europos Sąjungos nare, preliminariai patvirtinusia rusišką vakciną nuo COVID-19 „Sputnik V“.

Budapeštas taip pat išdavė leidimą platinti panašų Jungtinės Karalystės bendrovės „AstraZeneca“ preparatą ir kritikavo „itin lėtą“ vakcinacijos tempą Bendrijoje.

„Vengrijos farmacijos tarnyba išdavė laikiną licenciją „AstraZeneca“ ir „Sputnik“ vakcinoms“, – per spaudos konferenciją kalbėjo Viktoro Orbano kanceliarijos vadovas Gergely Gulyasas (Gergejas Guliašas).

Remiantis ES Amsterdame įsikūrusios Europos vaistų agentūros (EVA) nuostatais, nacionalinė reguliavimo institucija gali išduoti laikiną vakcinos licenciją esant ekstremaliai padėčiai.

Pasak G. Gulyaso, Maskvoje kelias savaites viešėjusių vengrų gydytojų sprendimas leidžia Budapeštui užbaigti užsakymą. Ketvirtadienį šį klausimą Rusijos sostinėje aptars užsienio reikalų ministras Peteris Szijjarto (Pėteris Sijartas).

„Sputnik V“ dar turi galutinai patvirtinti Vengrijos visuomenės sveikatos priežiūros institucija, todėl lieka nežinoma, kada bus suleistos pirmosios dozės.

Anot G. Gulyaso, 9,8 mln. gyventojų turinti Vengrija nuo gruodžio mėnesio gavo apie 330 tūkst. „Pfizer-BioNTech“ ir „Moderna“ preparatų dozių.

„Deja, EVA, dirba itin lėtai“, – pareiškė jis, gindamas vėliausius vienašališkus Budapešto veiksmus.

„JK patvirtino [„AstraZeneca“ vakciną] anksčiau ir jau skiepija ja, tačiau mes [formaliai] dar negalime naudoti „AstraZeneca“, nes EVA dar jos nepatvirtino“, – sakė jis.

„AstraZeneca“ ir Oksfordo universitetas pateikė prašymą suteikti leidimą platinti jų vakciną nuo koronaviruso ES teritorijoje. EVA praėjusią savaitę pareiškė, kad sprendimas gali būti priimtas iki sausio 29 dienos.

Ši vakcina būtų jau trečioji, aprobuota naudojimui visose 27 ES valstybėse, po „Pfizer-BioNTech“ ir „Moderna“ preparatų, blokui sunkiai sekantis spartinti vakcinavimo tempą.

Rusija rugpjūtį – keliais mėnesiais anksčiau nei varžovės Vakaruose – užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną nuo koronaviruso „Sputnik V“, pavadintą pagal sovietų palydovą. Tačiau tokį žingsnį šalis atliko dar nepradėjusi plataus masto klinikinių tyrimų, todėl jis sukėlė susirūpinimą kai kuriems ekspertams.

Rusiško preparato kūrėjai tvirtina, kad jo veiksmingumas siekia 90 procentų. Šią savaitę Rusija pradėjo masinę vakcinavimo kampaniją šalyje.

Anot rusų tarnybų, ši vakcina jau registruota virtinėje pasaulio šalių, įskaitant Baltarusiją, Venesuelą, Boliviją ir Alžyrą.

„Vyriausybė nori įsigyti tik tokių vakcinų, kurios jau buvo suleistos milijonams žmonių, ir, žinoma, Vengrijoje gali būti suleidžiamos tik tos vakcinos, kurios buvo oficialiai patikrintos ir patvirtintos kaip saugios ir veiksmingos“, – pabrėžė G. Gulyaso.

„Tikimės, kad Vengrijoje vakcinų bus galima įsigyti iš kaip įmanoma daugiau vietų ir kuo didesniais kiekiais“, – sakė jis.

Ketvirtadienį Vengrija pranešė apie 98 naujas COVID-19 aukas, o bendras mirties atvejų skaičius šalyje perkopė 11 700.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

saunuoliai Vengrai nepasiduoda

saunuoliai Vengrai nepasiduoda portretas
ES Briuselio LGBT liberastu provokacijoms , reikia saugot savo tauta ir gydyt [vakcionuot] patikima vakcina ,,sputnik V,, nuo kurios zmones pasveiksta ir ygyja imuniteta , o ne ,,pfizer,, nuo kurios zmones mirsta kaip muses...

Anonimas

Anonimas portretas
Mūsų liandzbybos greičiau visi išstips, nei vakcinuosis rusiška vakcina. To aš jiems visiems ir linkiu. O man tiks ir ta vakcina.

Matomai

Matomai portretas
Pasiilgo kacapisku tanku?
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių