2024 metų rugsėjį daugiau nei 200 Latvijos švietimo įstaigų per dvi dienas gavo anoniminius elektroninius laiškus su grasinimais rusų kalba. Nors gauti laiškai buvo įvertinti kaip nedidelio laipsnio grėsmė ir, remiantis policijos vertinimu bei rekomendacijomis, švietimo įstaigos galėjo tęsti savo darbą, jie vis tiek paveikė mokymo procesą ir bendrą saugumo jausmą.
Tyrimo metu padaryta išvada, kad tai buvo priešiški nusikalstami veiksmai, kuriais buvo siekiama destabilizuoti visuomenę ir institucijas.
Čekijos ir Slovakijos institucijos taip pat sulaukė tokių masinių grasinimų el. paštu. Be to, platformos „Telegram“ kanaluose pasipylė priešiškos publikacijos ir raginimai imtis terorizmo.
2023 metų spalį per kelias dienas Lietuvos įstaigos gavo tūkstančius elektroninių laiškų apie neva padėtus sprogmenis mokyklose, darželiuose, savivaldybėse, tokius pat pranešimus gavo ir ugdymo įstaigos Latvijoje bei Estijoje.
Valstybės saugumo departamentas tuomet teigė, kad tai, tikėtina, buvo tikslinga ir koordinuota ataka, vykdyta priešiškų valstybių iniciatyva.
Naujausi komentarai