Tai trečiadienį Kyjive surengtoje bendroje spaudos konferencijoje su Jungtinės Karalystės (JK) užsienio reikalų sekretoriumi Davidu Lammy pareiškė Ukrainos užsienio reikalų ministras Andrijus Sybiha.
„Esu įsitikinęs, kad teisingos, visapusiškos ir ilgalaikės taikos įgyvendinimas Ukrainoje taip pat atitinka Jungtinių Valstijų nacionalinius interesus“, – sakė A. Sybiha.
Jis pridūrė, kad koncepcijos „taika per jėgą“ įgyvendinimas nėra abstrakti idėja. Praktinis jos realizavimas apima konkrečius žingsnius siekiant sustiprinti Ukrainos gynybinius pajėgumus, taip pat konkrečius sprendimus siekiant paspartinti reikalingos gynybinės įrangos tiekimą.
„Nedelsiant. Dabar pat. Kad būtų galima stabilizuoti padėtį fronto linijoje“, – pažymėjo A. Sybiha.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas kiek anksčiau pareiškė, kad Ukrainos ir Rusijos klausimu buvo padaryta „didelė pažanga“. Jis taip išreiškė norą pasiekti susitarimą su Kyjivu dėl prieigos prie Ukrainos retųjų žemių mineralų.