Sakartvele tūkstančiai žmonių išėjo į gatves protestuoti prieš opozicijos lyderio areštą

Tbilisyje penktadienį susirinko tūkstančiai antivyriausybinių protestuotojų, reikalaudami sušaukti pirmalaikius rinkimus, teisėsaugai suėmus šalies opozicijos lyderį.

Protestuotojai žygiavo miesto pagrindine gatve su visų Sakartvelo opozicinių partijų lyderiais priešakyje, mojuodami Sakartvelo, Europos Sąjungos ir JAV vėliavomis, o paskui surengė mitingą prie parlamento rūmų.

Sakartvele gilėja politinė krizė policijai šią savaitę areštavus Nikanorą Meliją – šalies pagrindinio opozicinio Jungtinio nacionalinio judėjimo (VNJ) pirmininką – per reidą šios partijos būstinėje.

„Nors esu kalėjime, esu laisvas“, – rašoma N. Melijos kreipimesi į demonstrantus, perskaitytame per mitingą. – Kovojame už laisvę ir šioje kovoje nugalėsime.“

Šią Kaukazo valstybę politinė krizė krečia nuo spalį įvykusių parlamento rinkimų, kuriuos opozicija pasmerkė kaip suklastotus, valdančiajai partijai „Sakartvelo svajonė“ paskelbus apie pergalę nereikšminga persvara.

N. Melija – charizmatiškas 41 metų politikas, sugebėjęs suvienyti tradiciškai susiskaldžiusias Sakartvelo opozicijos jėgas prieš valdančiąją partiją – kaip politinių motyvų paskatintą pasmerkė sprendimą pareikšti jam kaltinimus dėl „masinio smurto organizavimo“ per 2019 metų antivyriausybinius protestus.

Praėjusią savaitę Tbilisio teismas paskyrė N. Melijai kardomąjį kalinimą, šiam atsisakius sumokėti didesnį užstatą jam iškeltoje byloje.

Ministras pirmininkas Georgijus Gacharija atsistatydino dėl planų suimti N. Meliją, perspėdamas, kad tai padidins įtampą šalyje, tačiau policija jo žodžių nepaisė ir antradienį sulaikė opozicijos lyderį.

Penktadienio mitingas buvo vėliausias virtinėje masinių protestų, kuriuos opozicija rengia nuo spalio, siekdama pasmerkti, jos teigimu, politinį persekiojimą ir reikalaudama surengti naujus rinkimus.

Artimiausioms dienoms ruošiamasi organizuoti daugiau protestų.

„Protesto judėjimas tęsis tol, kol valdančioji partija paleis visus politinius kalinius ir sušauks pirmalaikius rinkimus“, – per penktadienį vykusį mitingą žurnalistams sakė opozicinės partijos „Lelo“ lyderis Badris Džaparidzė.

Tarptautinė bendruomenė su JAV priešakyje smerkia N. Melijos areštą, perspėdama, kad šis žingsnis provakarietiškam Sakartvelui tolygus kliūčiai „kelyje link tvirtesnės demokratijos euroatlantinėje valstybių šeimoje“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gruzinas

Gruzinas portretas
Gruzija, o ne bib zin kas...GRUZIJA

Vatiniui

Vatiniui portretas
Kremlius isake, vatnikai pld0raškos jau loja uz rublius. Nepamirskite savo krutiniu pastatyti kaip uz tevyne, raudoni vatiniai komjaunuoliai.

tai

tai portretas
Dolerių jau užvežė, jankių marionetės neramumus jau kursto, tik revoliucijai - perversmui skambaus pavadinimo dar nesugalvojo.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių