S. Cichanouskaja prašo tarptautinio spaudimo A. Lukašenkai

Padėtis Baltarusijoje yra „absoliučiai nepriimtina“ ir būtinas tarptautinis spaudimas šalies valdžiai, įskaitant autokratą Aliaksandrą Lukašenką, antradienį pareiškė Lietuvoje esanti buvusi Baltarusijos opozicijos kandidatė prezidento rinkimuose Sviatlana Cichanouskaja.

„Reikalingas tarptautinis spaudimas šiam režimui, šiam vienam žmogui, įsikibusiam į valdžią. Reikalingos sankcijos asmenims, kurie išleidžia ir vykdo nusikalstamus įsakymus, pažeidžiančius tarptautines normas ir žmogaus teises“, – kalbėjo ji, kreipdamasi į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (ETPA).

„Šiandien... noriu atkreipti dėmesį į absoliučiai nepriimtiną padėtį, susiklosčiusią mano šalyje pastarosiomis savaitėmis. Taikūs protestuotojai neteisėtai sulaikomi, mušami ir kalinami. Opozicijos veikėjai laikomi pagal sufalsifikuotus kaltinimus, bauginami ar išvis išvaromi iš šalies“, – sakė ji.

Prašydama tarptautinės pagalbos savo šaliai, S. Cichanouskaja, kuri iškart po rinkimų spaudžiama valdžios pasitraukė į Lietuvą, pabrėžė: „Reikia tuojau pat paleisti visus politinius kalinius ir pradėti civilizuotą dialogą ieškant būdų mūsų šaliai judėti į priekį.“

Pasak S. Cichanouskajos, rugpjūčio 9-osios rinkimų rezultatai buvo suklastoti, jų nepripažįsta jokia tarptautinė organizacija, todėl A. Lukašenka nebėra teisėtas Baltarusijos prezidentas.

„Jis nebeatstovauja Baltarusijai. Jėgos ir šalys, sudarančios susitarimus su Lukašenka, daro tai savo pačių rizika“, – sakė baltarusių opozicijos lyderė.

Ji pridūrė, jog, Baltarusijos žmonės ir demokratiškai išrinkta vyriausybė nevykdys „neteisėto režimo“ sudaromų susitarimų.

„Naujoji Baltarusija“

Kalbėdama apie padėtį Baltarusijoje ir kalinamus bei kankinamus šimtus žmonių, S. Cichanouskaja pabrėžė: „Tai neturėtų būti norma Europoje. Tai negali būti norma civilizuotame pasaulyje. Aš, kaip ir milijonai baltarusių, atsisakau sutikti, kad toks yra mano šalies likimas.“

„Simboliška, kad aš šiandien kalbu čia, Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje, atstovaudama vienai šaliai, Baltarusijai,... bet vis dėlto turiu kalbėti kaip pašalinis žmogus“, – sakė ji, bet pridūrė tvirtai tikinti, kad „tokia padėtis ilgai netruks“ ir kad „baltarusiai dabar kovoja už vertybes, kurias ši organizacija buvo sukurta palaikyti: žmogaus teises, demokratiją ir teisinę valstybę“.

S. Cichanouskaja išreiškė viltį, kad „naujoji Baltarusija“ netrukus galės „susigrąžinti savo vietą tarp kitų žmogaus teises ir orumą gerbiančių valstybių“.

Baltarusijoje jau beveik mėnesį vyksta protestai prieš rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų rezultatus. Jų laimėtoju buvo paskelbtas nuo 1994-ųjų šalį valdantis A. Lukašenka. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.NAUJAUSI KOMENTARAI

deinis

deinis portretas
Kiek skaičiau kad ji žydų tautybės ir ji sako MANO TAUTA ,tai ji apie Izraeliį ,tad ko ji nori iš baltarusų tautos

klp

klp portretas
"Aš, kaip ir milijonai baltarusių, atsisakau sutikti, kad toks yra mano šalies likimas.“ - prezidento rinkimuose surinkusi apie 10% balsų (tik iš dalyvavusių rinkimuose), imasi kalbėti už milijonus baltarusių ?! Ar logiška?

Šitai bobai geruoju nesibaigs....

Šitai bobai geruoju nesibaigs.... portretas
Vašingtonas spaudžia.....o boba kaip žaisliukas kartoja.....iš kur tokių prativnų snukių atsiranda ir kiek dar jų yra.....
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių