S. Cichanouskaja: diplomatų atšaukimas iš Minsko rodo jo nenorą palaikyti santykius

Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Sviatlana Cichanouskaja trečiadienį pareiškė, kad kelių ES šalių sprendimas atšaukti savo ambasadorius iš Minsko liudija apie jo nenorą palaikyti santykius su užsienio valstybėmis.

„Per pastaruosius du mėnesius režimas leido aiškiai suprasti neketinąs bendrauti su baltarusių liaudimi. Dabar jis rodo, kad užsienio politikos ryšių irgi neketina plėtoti. Jis išvaro diplomatus, kaltina kitas šalis protestų finansavimu, išgalvoja tarptautines derybas telefonu“, – susirašinėjimo platformoje „Telegram“ parašė S. Cichanouskaja.

Tokį pareiškimą baltarusių opozicijos lyderė padarė Baltijos šalims ir Lenkijai atšaukus konsultacijoms savo ambasadorius Minske.

S. Cichanouskajos nuomone, „visi šie veiksmai veda prie santykių ir sutarčių su Baltarusija nutraukimo“.

„Režimas pasinėrė į užsienio politikos blokadą ir bando visus mus nutempti kartu. Tačiau tai jam nepavyks“, – pareiškė buvusi kandidatė į prezidentus.

Pasak jos, ES lyderiai, įskaitant Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Macroną (Emaniuelį Makroną) ir Vokietijos kanclerę Angelą Merkel, „reiškia susižavėjimą baltarusiais ir yra pasirengę realiai palaikyti demokratijos pergalę šalyje“.

„Jie žino, kad Baltarusija nėra keleto žmonių, jėga ir manipuliacijomis laikančių valdžią savo rankose. Baltarusija yra tauta, kuri jau pasirinko ir savo pasirinkimo neatsisakys“, – pažymėjo S. Cichanouskaja.

Pirmadienį Lietuva ir Lenkija paskelbė atšaukiančios konsultacijoms savo ambasadorius Minske, tvyrant įtampai dėl ginčijamų vasarą įvykusių Baltarusijos prezidento rinkimų.

Per pastaruosius du mėnesius režimas leido aiškiai suprasti neketinąs bendrauti su baltarusių liaudimi.

Praėjusią savaitę Minskas, reaguodamas į ES sankcijas baltarusių pareigūnams, siejamiems su rinkimų klastojimu ir smurtu prieš demonstrantu, ėmėsi tokių pačių veiksmų ir paragino Lietuvą bei Lenkiją sumažinti savo diplomatinių darbuotojų Baltarusijoje skaičių.

Latvija, solidarizuodamasi su Lietuva ir Lenkija, atšaukė konsultacijoms savo ambasadorių Baltarusijoje, pirmadienį paskelbė latvių užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius. Trečiadienį tokį patį žingsnį atliko ir Estija.

Vilnius ir Varšuva išprovokavo itin didelį Minsko pasipiktinimą, nes reiškia palaikymą Baltarusiją apėmusiems antivyriausybiniams protestams ir suteikė prieglobstį S. Cichanouskajai.

Baltarusijoje jau beveik du mėnesius vyksta masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.NAUJAUSI KOMENTARAI

bet

bet portretas
pas mus uždominuoja kokia nors moteris , tai Laimutė Stankūnaitė, tai Cichanovskaja. Juk taip?

tulpes@lrpk.lt

tulpes@lrpk.lt portretas
Siulau jai geriau koperuotis su Skvernelio boba ir balsuoti uz Tamasiunine

tulpes@lrpk.lt

tulpes@lrpk.lt portretas
Girdejau sakanciu jog moterys yra is veneros, bet zinokite tikrai yra ir is menulio
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių