Rusijoje vykstant A. Navalno palaikymo akcijoms sulaikyta per 450 žmonių

Rusijos miestuose trečiadienį vyksta akcijos kalinamam Kremliaus kritikui Aleksejui Navalnui palaikyti, o policija visoje šalyje jau sulaikė per 450 žmonių.

A. Navalno komanda, kuri nuogąstauja, kad garsiausio Kremliaus kritiko gyvybei kalėjime iškilęs rimtas pavojus, trečiadienį kvietė žmones į protestus maždaug 100 Rusijos miestų.

Nepriklausoma aktyvistų areštus stebinti grupė „OVD-Info“ pranešė, kad iki 20 val. 40 min. Lietuvos laiku visoje Rusijoje sulaikyti 459 žmonės.

Opozicionieriaus padėjėjai anksčiau paskelbė, kad Rusijos policija trečiadienį ryte atliko kratas A. Navalno biuruose Sankt Peterburge ir sulaikė jo bendražygę Liubov Sobol bei atstovę Kirą Jarmyš.

Demonstracijos vyko įvairiuose miestuose, įskaitant Vladivostoką Tolimuosiuose Rytuose ir Novosibirską, Irkutską bei Tomską Sibire, o 19 val. vietos (ir Lietuvos) laiku žmonės išėjo į Maskvos ir Sankt Peterburgo gatves.

Maskvoje riaušių policija užtvėrė vietoves aplink Kremlių ir kai kurias teritorijas miesto centre; sostinės centre buvo dešimtys policijos furgonų ir automobilių.

Apie sulaikomus žmones antrame didžiausiame Sankt Peterburgo mieste praneša nepriklausomo naujienų portalo „Meduza“ korespondentas ir vietos naujienų portalas „Fontanka“.

Netrukus po demonstracijų pradžios naujienų agentūros AFP žurnalistai teigė, kad keli tūkstančiai žmonių susirinko Maskvoje ir Sankt Peterburge, mojuodami Rusijos vėliavomis ir skanduodami „Laisvės!“.

„Meduza“ cituoja Vidaus reikalų ministerijos preliminarius duomenis, esą Maskvoje į protestus susirinko apie 6 tūkst. žmonių, o Sankt Peterburge – apie 4 500.

A. Navalno bendražygių vertinimu, šiuose miestuose susirinkusiųjų skaičius yra dešimteriopai didesnis, rašo „Meduza“.

„Galbūt galime kažką Rusijoje pakeisti“

„Geriausiu atveju noriu, kad Navalnas būtų išlaisvintas, bet jei ne, kad jis bent gautų medicininę pagalbą“, – sakė 54 metų protestuotoja Olga Jelagina.

„Jei susirinks daug žmonių,.. galbūt galime kažką Rusijoje pakeisti“, – svarstė ji.

Televizija „Dožd“ parodė, kad į demonstraciją Maskvos centre atvyko A. Navalno žmona Julija ir brolis Olegas.

Teisėsaugos organų vertinimu, į mitingą Novosibirsko centrinėje miesto aikštėje susirinko apie 800 žmonių. Tuo metu Sibiro federalinės apygardos, kurioje įsikūręs šis miestas, portalas taiga.info praneša, kad į akciją susirinko apie 4 tūkst. žmonių.

Irkutsko administracijos spaudos tarnyba sakė, kad, preliminariais duomenimis, į akciją šiame mieste susirinko maždaug 500 žmonių; taiga.info vertinimu – 2 000.

A. Navalno bendražygių tviteryje paskelbtuose vaizdo įrašuose matyti protestuotojai centrinėse didžiųjų miestų aikštėse, skanduojantys šūkius „Putinas – žudikas“ ir „Šalin carą!“.

Protestuotojai kaltina pareigūnus pažeidžiant žmogaus teises ir teigė, kad A. Navalnas atsidūrė už grotų kerštaujant jam už pasisakymus.

„Jis bandė kalbėti apie beteisiškumą, kurį vykdo vyriausybė“, – naujienų agentūrai AFP Vladivostoke sakė geležinkelio darbuotojas Vadimas Sobolevas.

A. Navalno įsteigto Kovos su korupcija fondo (FBK), kurį prokurorai siekia pripažinti „ekstremistine“ organizacija, nariai teigė, kad trečiadienio mitingai gali būti paskutinieji Rusijos protestai per ateinančius metus.

Kovo 31 dieną A. Navalnas paskelbė bado streiką, reikalaudamas tinkamo gydymo dėl nugaros skausmų bei kojų ir rankų tirpimo.

Šeštadienį 44 metų opozicionieriaus gydytojai įspėjo, kad jis „bet kurią akimirką“ gali patirti širdies smūgį, nes jo sveikatos būklė sparčiai blogėja.

Rusijos kalėjimų tarnyba, kuri kelis kartus neleido A. Navalno gydytojams jo aplankyti, pirmadienį perkėlė jį iš Pokrovo pataisos kolonijos Vladimiro srityje į ligoninę kitoje kolonijoje tame pačiame regione, esančiame maždaug 100 km į rytus nuo Maskvos.

Policija įspėjo nedalyvauti „neteisėtuose“ trečiadienio mitinguose. Anksčiau šiais metais per antivyriausybines demonstracijas šalyje buvo areštuota tūkstančiai žmonių.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Pričkau

Pričkau portretas
mėšlo krūva, tai ko čia sėdi, aborto dariny, traukiniai į plačią tėvynę juda kasdien iš gelžkelio stoties, važiuok, šūdo gabale, niekas čia tavęs tokio menkystos nelaiko, Ten lengviau atsikvėpsi, patarnausi rusų armijoj 3 metus, pagaidins tave, paskui būsi dembeliu, galėsi gaidinti kitus tokius pat. O toliau dirbsi gamykloje valcuotoju už 120 eurų per mėnesį, bet galėsi gert kiekvieną dieną su kitais tokiais pat, apsižemysi su stora trambajaus vairuotoja, ji tau žiguliovsko alaus ryte parneš, snarglius nuvalys, galės eiti prie metalinių garažų sekmadieniais susitikti su tokiais pat kaip tu ir išsikepti lašinių ant padegtų padangų. Va koks bus šviesus gyvenimas, civilizacija, todėl nėra ko lauktim varyk ir kuo greičiau.

kavenskis

kavenskis portretas
pakiaukses sunyciai ir namucio patrauks....

Pranas Pričkus

Pranas Pričkus portretas
Kas įmanoma sunaikinome patys Lietuvoje. Dabar jau supratome, kad nieko negamindami ilgai neištversime. "Davaso" dieną naktį, niekuo nepadengtais, spausdinamais ir prisivogtais mokesčių mokėtojų 30 metų vogtais pinigais, iš viso pasaulio, bandė sunaikinti Baltarusiją, Ukrainoje liejamas kraujas. Rusija stoja ginti savo žmones, bet ko ten lenda NATO, esantys už tūkstančių km, per mus jau arčiau. Kas liks iš mūsų, kai NATO bėgs atgal? Lanndsbergiai iš JAV ar iš kitur ragins eiti į iškirstus miškus šaudyti rusų, nes rusai puolė. Jie varto sorošinius milijonus, o mes kaip tikri avinai padedame jiems, savo sveikatos ir gyvybės sąskaita juos krautis. Jeigu taip ir toliau, mes, mūsų vaikai, anūkai likę gyvi, atstatinėsime. Kodėl nekalba kiek Lietuvoje įkalinta politinių kalinių, kiek kankinama, netgi mirtinai, psichiatrinėse ligoninėse. Nežinote, kadangi sistemine spauda taip pat užčiaupta tais pačiais vogtais pinigais. Iki susitikimo gegužės 15 d. Nusikaltėlių Navalnų gaujos vieta kalėjime
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių