Rusija: Maskva pasirašytų taikos sutartį, jei Ukraina pripažintų teritorijų aneksiją

Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas trečiadienį pareiškė, kad Maskva galėtų pasirašyti taikos sutartį su Ukraina, tačiau pagal tokį susitarimą Kyjivas turėtų pripažinti, kad teritorijos, kurias Kremlius tvirtina aneksavęs po pseudoreferendumų, yra rusų.

„Kol kas nėra nei vieno Ukrainos „taikos plano“, pradėkime nuo to. Dar kartą kartoju: negali būti jokio Ukrainos „taikos plano“, kuris neatsižvelgtų į šiandienos realijas, kai Rusijos dalimi tampa nauji regionai“, – laikraščiui RBK teigė Vladimiro Putino atstovas.

Rugsėjį Maskva surengė pseudoreferendumus keturiuose Ukrainos regionuose – Donecko, Luhansko, Zaporižios, Chersono – ir pareiškė, kad gyventojai nubalsavo už prisijungimą prie Rusijos, kuri vasarį užpuolė savo provakarietišką kaimynę.

Spalio pradžioje Kremliuje įvykusioje ceremonijoje V. Putinas oficialiai aneksavo šias teritorijas, nors jo pajėgos niekada jų visiškai nekontroliavo.

Jungtinės Tautos pasmerkė „bandymą neteisėtai aneksuoti“ Ukrainos žemes ir paragino tarptautinę bendruomenę „nepripažinti jokių Rusijos paskelbtų sienų pakeitimų“.

Ukraina teigia, kad niekada nesiderės su Rusija, kol ji yra valdoma V. Putino.


Šiame straipsnyje: Rusijakaras UkrainojeDmitrijus Peskovas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių