Popiežius Pranciškus ragina Pietų Sudano lyderius pradėti viską iš naujo siekiant taikos

  • Teksto dydis:

Trijų dienų vizito į Pietų Sudaną atvykęs popiežius Pranciškus smurto draskomos šalies lyderius penktadienį paragino „pradėti viską iš naujo“ siekiant taikos ir įspėjo, kad istorija juos prisimins pagal jų veiksmus.

„Taikos ir susitaikinimo procesui reikia naujos pradžios“, – pareiškė 86 metų pontifikas savo kalboje, kurią sakė prezidentūroje Džuboje, ir paragino dėti dar daugiau pastangų siekiant išspręsti konfliktus jauniausioje pasaulio valstybėje.

„Ateities kartos arba garbins jūsų vardus, arba ištrins juos iš savo atminties ir tai priklausys nuo to, ką jūs darote dabar“, – pareiškė popiežius susirinkusiesiems, tarp kurių buvo prezidentas Salva Kiiras (Salvas Kiras), jo varžovas ir pavaduotojas Riekas Macharas (Rikas Mačaras), taip pat nemažai diplomatų, religinių lyderių ir genčių karalių.

Pietų Sudane – vienoje skurdžiausių pasaulio šalių – nuo 2011 metų, kai buvo paskelbta nepriklausomybė nuo Sudano, kilo viena krizė po kitos.

Šalyje penkerius metus vyko žiaurus pilietinis karas tarp S. Kiirui ir R. Macharui ištikimų pajėgų, per kurį žuvo 380 tūkst. žmonių, o 4 mln. teko palikti savo namus.

Dėl tebesitęsiančių konfliktų tarp konkuruojančių etninių grupių iki šiol labai kenčia civiliai gyventojai.

Ši „piligriminė taikos kelionė“ yra pirmasis istorijoje popiežiaus vizitas į Pietų Sudaną nuo tada, kai ši šalis, kurioje dominuoja krikščionys, po ne vieno dešimtmečio karo iškovojo nepriklausomybę nuo Sudano, kuriame dauguma gyventojų yra musulmonai.

Prieš atvykdamas į Pietų Sudaną, pontifikas keturias dienas viešėjo Kongo Demokratinėje Respublikoje.

Be politinių lyderių, popiežius Pietų Sudane taip pat planuoja susitikti su konfliktų aukomis ir Bažnyčios atstovais. Planuojamos ir mišios po atviru dangumi, kuriose laukiama minios žmonių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių