O. Scholzas: Europos ateitis priklauso nuo Prancūzijos ir Vokietijos bendradarbiavimo

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) sekmadienį, svečiui iš Berlyno lankantis Paryžiuje abiejų šalių pokario bendradarbiavimo 60-mečio sukakties proga, nepaisant pastaruoju metu kilusios įtampos, pažadėjo kartu siekti Europos pažangos.

Istorinė partnerystė spaudimą visų pirma patiria dėl Rusijos invazijos į Ukrainą.

Tačiau sakydamas kalbą sostinės Sorbonos universitete O. Scholzas teigė, kad žemynui labai svarbu, jog abi šalys palaikytų tvirtus ryšius.

„Ateitis, kaip ir praeitis, remiasi abiejų mūsų šalių bendradarbiavimu, kuris yra vieningos Europos varomoji jėga“, – sakė jis savo kalboje.

Tuo metu E. Macronas pareiškė, kad Prancūzija ir Vokietija turėtų būti „pionierės“ plėtojant Europą.

„Kadangi Vokietija ir Prancūzija nutiesė kelią į susitaikymą, jos turi tapti Europos atgaivinimo pionierėmis“, – sakė jis.

Šalies lyderis teigė, kad reikia „kurti naują energetikos modelį“, skatinti „inovacijas ir ateities technologijas“ bei užtikrinti, kad Europos Sąjunga būtų „savarankiška geopolitinė galia gynybos, kosmoso ir diplomatijos srityse“.

Po to abu vadovai turėjo dalyvauti bendrame vyriausybės posėdyje.

Nuo tada, kai 2021 metų pabaigoje O. Scholzas pradėjo eiti pareigas, asmeniniai abiejų vyrų santykiai nebuvo labai šilti.

Tačiau „esama struktūrinių problemų, kurios neapsiriboja tik asmeniniais santykiais“, sakė Vokietijos užsienio ryšių tarybos (DGAP) Berlyne tyrėjas Jacobas Rossas (Jakobas Rosas).

Nesutarimus jaučia ir visuomenė – bendrovės „Ipsos“ šią savaitę surengta apklausa rodo, kad 36 proc. prancūzų ir 39 proc. vokiečių mano, jog valstybių tarpusavio santykiai pablogėjo.NAUJAUSI KOMENTARAI

ALGIRDAS.

ALGIRDAS. portretas
Šolcas su Makronu pareiškė ''Tieksime ginklus Ukrainai tiek kiek reikės '', TAD SUSIDARO ĮSPŪDIS , KAD TAS TERMINAS JAU BAIGĖSI .

Klpd.

Klpd. portretas
Nenorėjo palikt ramybėj Krymo, Donecko, Luhansko, tai dabar atiduos pusę Ukrainos:D) Ir nieko jūs nepadarysit jei Meška užsišiko.. Geriau galvokit ką darysit kai visi resursai pasibaigs.O gal manot kad jie neišsiamiami?:D) Atiduokit, atiduokit...Paskui kai liksim visi pliki - basi, Putka plikom rankom su vienu kateriu ir tanku pasims ką nori:D)

chutin puilo

chutin puilo portretas
Arteja kacapisku py do razzku krachas, arteja Hagos teismas ir Niurnberg 2 kartuves... :D
VISI KOMENTARAI 28
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių