Minsko dispečeriai „Ryanair“ pilotą apie bombą įspėjo anksčiau, nei gautas „Hamas“ laiškas

 • Teksto dydis:

Minsko oro uosto dispečeriai apie tariamą sprogmenį iš Atėnų į Vilnių skridusiame „Ryanair“ lėktuve jo pilotą įspėjo beveik pusvalandžiu anksčiau, nei patys gavo tariamą „Hamas“ grasinantį laišką.

Tiriamosios žurnalistikos centras „Dosjė“, kartu su „The Daily Beast“ ir „Der Spiegel“ trečiadienio vakarą pranešė gavę „Hamas“ atstovų“ elektroninio laiško, siųsto Minsko oro uostui, kopiją.

Pagal laiško duomenis matyti, kad Minsko dispečeriai „Ryanair“ pilotui apie informaciją dėl galimo sprogmens orlaivyje pranešė 27 minutėm anksčiau, nei gautas pats laiškas.

Kaip rašo „Dosjė“, gegužės 23 dieną 12.25 val. Baltarusijos laiku iš adreso ahmed_yurlanov1988@protonmail.com Lietuvos oro uostų administracija gavo laišką, kuriame grasinama susprogdinti bombą reiso FR4978 lėktuve.

Jame rusų kalba rašoma: „Mes, „Hamas“ kariai, reikalaujam, kad Izraelis nutrauktų ugnį Gazos ruože. Mes reikalaujam, kad ES atsisakytų paramos Izraeliui šiame kare. Žinoma, kad „Delfų ekonomikos forumo“ dalyviai grįžta namo gegužės 23 dieną reisu FR4978. Šiame lėktuve padėta bomba. Jei jūs neįvykdysite mūsų reikalavimų, bomba sprogs virš Vilniaus. Allahu Akbar“.

12.30 val. lėktuvas įskrido į Baltarusijos oro erdvę. Kaip matyti iš dispečerių pokalbio su „Ryanair“ pilotais šifruotės, tą pačią minutę Minsko atstovai informavo lėktuvo ekipažą apie numanomą sprogmens grėsmę lėktuve.

12.33 val. dispečeris pranešė pilotui, kad laiškas su pranešimu apie sprogmenį buvo nusiųstas į keletą oro uostų. Tačiau, kaip išsiaiškino „Dosjė“, tuo metu „teroristų“ laišką gavo tik Lietuvos oro uostai.

Graikijos civilinės aviacijos valdyba pranešė, kad Atėnų oro uostas laiško apie galimą bombą nėra gavęs.

12.47 val.  lėktuvas pakeitė kryptį ir pradėjo skristi į Minską. Oficialiame Baltarusijos Transporto ministerijos Aviacijos valdybos pranešime nepateikiamos detalės apie tai, kuriuo laiku buvo gautas elektroninis laiškas.

„Dosjė“ išsiaiškino, kad vartotojo Ahmed Yurlanov laiško kopija Minsko oro uosto elektroninį paštą (info@airport.by) pasiekė 12.57 val. vietos laiku. Tai yra – beveik pusvalandžiu vėliau, nei Minsko dispečerių perduotas pranešimas lėktuvo ekipažui.

Tuo metu Aliaksandras Lukašenka trečiadienį kalbėdamas Baltarusijos parlamente teigė, kad pranešimas apie orlaivio užminavimą gautas Atėnų, Minsko ir Vilniaus oro uostų vienu metu. Po to, kai Minsko dispečeriai perdavė neva iš spectarnybų gautą informaciją apie sprogmenį „Ryanair“ pilotams, priimtas sprendimas nutupdyti lėktuvą Minske. Palydėjimui pakeltas naikintuvas MiG-29.

Kaip rašo „Dosjė“,  laiškas siųstas iš apsaugoto elektroninio pašto „Protonmail“ serviso, registruoto Šveicarijoje. Iš šio pašto siunčiamuose pranešimuose  rodoma nuoroda į „Protonmail“ serverio IP-adresą (185.70.40.138), tačiau tikslios vartotojo vietos nustatyti neįmanoma. Todėl Aliaksandro Lukašenkos teiginiai, jog pranešimas gautas iš Šveicarijos, kaip rašo „Dosjė“, byloja apie techninį neraštingumą arba apie klaidinimą.

Kiek anksčiau Minsko režimo informaciją apie „Hamas“ grasinantį laišką yra paneigęs ir pats „Hamas“.

Sekmadienio popietę Minsko oro uoste buvo nutupdytas keleivinis bendrovės „Ryanair“ lėktuvas, skridęs iš Atėnų į Vilnių. Jis buvo priartėjęs prie Lietuvos oro erdvės, tačiau buvo priverstas pasukti į Baltarusijos sostinę.

Aviakompanija „Ryanair“ pranešė, kad lėktuvas su daugiau kaip šimtu keleivių nusileido Minsko oro uoste, nes Baltarusijos oro dispečeriai informavo apie potencialią saugumo grėsmę lėktuve. Ši informacija vėliau nepasitvirtino.

Šiuo lėktuvu skrido žurnalistas Ramanas Pratasevičius. Lėktuvui nusileidus Minske, jis sulaikytas, taip pat sulaikyta jo mergina, Europos humanitarinio universiteto Vilniuje studentė, Rusijos pilietė Sofija Sapega.NAUJAUSI KOMENTARAI

Krabas

Krabas portretas
Nu tai "extrasensai"kas gi neaišku :)

Ar ne taip

Ar ne taip portretas
Na prisimelave musiskiai iki ausu. Juk pradzioj sake, kad jokio laisko nebuvo, pasirodo buvo. Atsakomybes nesieme, lektuvas nezinojo kur leistis, todel ir aukscio nemazino. Su kgb agentais islipusiais Minske prisimelavo, visi paprasti zmogeliai ten, vienas graiku mokslininkas net. Dabar bando meluoti su tuo laiku

tik

tik portretas
negrizkit prie tuscio ziniasklaidos /lovio/ nes jis istustintas o is pirs to nefantazuokit juk viskas aisku pats batka pasake ir baikta ir palikit ???? ramybeje patys issispres be /musu/ ilgo liezuvio nes tose politintrigose mus pacius nus kandins /o/ bet politmulkiai iki siol nesupranta kad patys sau kasa /duobe/ moraliskai.........
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių