B. Obama Rytų Europos lyderiams: mes stovime petys į petį Pereiti į pagrindinį turinį

B. Obama Rytų Europos lyderiams: mes stovime petys į petį

2014-06-03 19:49
BNS inf.
B. Obama Rytų Europos lyderiams: mes stovime petys į petį
B. Obama Rytų Europos lyderiams: mes stovime petys į petį / Reuters nuotr.

„Mes stovime petys į petį, ir niekas negali atimti iš jūsų to, ką jūs pasiekėte per pastaruosius 25 metus“, – pareiškė Jungtinių Valstijų prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) antradienį Varšuvoje susitikęs su Lenkijos prezidentu Bronislawu Komorowskiu (Bronislavu Komorovskiu) ir kitais vidurio bei rytų Europos valstybių vadovais.

Į šį susitikimą buvo pakviesti Lietuvos, Latvijos, Estijos, Čekijos, Slovakijos, Vengrijos, Rumunijos, Bulgarijos ir Kroatijos lyderiai. Visos šios šalys yra ir NATO narės.

B.Komorowskis tardamas žodį pažymėjo, kad „saugumas kaip ir laisvė, neduodama amžiams. Jį reikia puoselėti ir nuolat stiprinti. Mes tai darome NATO (aljanse) parodydami patys sau ir pasauliui, kad laisvei reikia pastangų, o dažnai ir jėgos“.

„Mūsų bendra patirtis mums sako, kad tik būdami kartu mes galime užtikrinti savo valstybių saugumą“, – sakė B.Komorowskis regiono šalių lyderiams.

Komentuodamas krizę Ukrainoje, B.Komorowskis teigiamai įvertino sustiprintą NATO buvimą vidurio ir rytų Europoje. NATO atsaką į įvykius Ukrainoje jis pavadino „bendra patirtimi apie solidarumo ir saugumo svarbą“.

Lenkijos prezidentas išreiškė viltį, kad NATO narės ir toliau tęs Aljanso stiprinimo darbą „krizės prie pat NATO rytinių sienų ... santykiuose tarp Ukrainos ir Rusijos“ akivaizdoje.

B.Obama pareiškė, kad JAV „stojo petys petyn“ su NATO sąjungininkėmis, ir užtikrino vidurio ir rytų Europos lyderius, kad „niekas neatims to, ką jūs sukūrėte per pastaruosius 25 metus“.

Kalbėdamas apie NATO sutarties 5-ąjį kolektyvinės gynybos straipsnį, B.Obama pabrėžė, kad „mes turime absoliučiai susivienyti, (remdamiesi) 5-uoju straipsniu ir kolektyvine gynyba“.

Jis pažymėjo, kad Rusijos veiklos Ukrainoje akivaizdoje, NATO stiprina savo buvimą šiame regione.

Kalbėdamas apie energetikos rūpesčius, susijusius su krize Ukrainoje, JAV prezidentas paskelbė, kad JAV planuoja eksportuoti daugiau dujų į tarptautinę rinką.

Užsimindamas apie demokratinius pokyčius šiame regione B.Obama pasidžiaugė, kad susitikime atstovautos šalys ėmėsi sunkių reformų, steigė demokratines institucijas, kurios pasiūlė gerokai geresnį gyvenimą savo piliečiams.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų