Maskvoje vyksta akcijos Vladimirui Putinui remti

Tėvynės gynėjų diena Maskvoje žada būti rekordinė pagal numatytų mitingų skaičių.

Iš keturių numatytų akcijų masiškiausia žada būti akcija Rusijos ministrui pirmininkui, kandidatui į šalies prezidentus Vladimirui Putinui remti.

Kaip yra suderinta su merija, V.Putino šalininkai pirmiausia surengs eitynes Frunzės krantine iki Lužnikų stadiono, po to stadione vyks jų mitingas.

Eitynėse, organizatorių skaičiavimais, dalyvaus apie 40 tūkst. žmonių, o į mitingą atvyks maždaug 100 tūkst. kandidato šalininkų.

Nuo ankstaus ryto tuščiose Maskvos gatvėse buvo galima pamatyti keleivinių autobusų, atšauktų iš įprastų maršrutų, kolonas.

Į mitingą V.Putinui remti, kuris anksčiau vyko ant Nusilenkimo kalno, kaip teigia Maskvos policija, buvo susirinkę 138 tūkst. žmonių.

Kitais vertinimais, dalyvių galėjo būti maždaug 100 tūkst. , o iš anksto buvo nurodyta, kad dalyvaus tik 15 tūkst. mitinguotojų. Nuobaudą už mitingo premjerui remti dalyvių skaičiau viršijimą sumokėjo iš savo kišenės V.Putinas, perdavęs 1 tūkst. rublių jo organizatorei - partijos „Rusijos patriotai“ pirmininko pavaduotojai Nadeždai Kornejevai.

Iš pradžių dabartinės akcijos organizatoriai norėjo surengti 200 tūkst. žmonių eitynes Tverės gatve, po to surengti pusantros valandos mitingą Maniežo aikštėje šalia Kremliaus, bet vėliau miesto valdžia paprašė perkelti akciją į kitą vietą ir dvigubai sumažinti jos dalyvių skaičių.

Specialus traukinys iš Uralo

Kaip praneša BBC, 8 val. 30 min. į Maskvą atvyko specialus traukinys iš Jekaterinburgo su maždaug 800 Uralo vagonų gamyklos ir kitų Sverdlovsko srities valstybinių įmonių darbininkais. Traukinio sąstate buvo 18 kupė vagonų.

Dar 200 žmonių, pasak Sverdlovsko profsąjungų federacijos atstovų, atskrido į sostinę lėktuvu. Tiesiai iš stoties atvykusieji iš Uralo išvažiavo į ekskursiją po miestą, po to jie bus nuvežti į mitingą kandidatui į prezidentus Vladimirui Putinui remti.

Galimas dalykas, kad į Lužnikus atvažiuos ir Vladimiras Putinas. Anksčiau jo sekretorius spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad tai „labai tikėtina“.

Prieš kelias dienas D.Peskovas pranešė, kad „premjero planai derinami“.

V.Putino rinkimų štabo vadovas Stanislavas Govoruchinas pareiškė, kad į mitingą vasario 23-čiąją kandidatui, kuriam jis atstovauja, remti niekas prievarta nevaromas.

Paprašytas pakomentuoti žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, kad įvairių įmonių darbininkai verčiami dalyvauti mitinge V.Putinui remti, S.Govoruchinas pasiskundė, kad tokiais atvejais sunku įtikinti, kad yra atvirkščiai: „Ką perkalbėsi? Kiekvienos burnos neužčiaupsi“.

Jo vertinimais, į mitingą V.Putinui remti ketvirtadienį ateis ne mažiau kaip 100 tūkst. žmonių ir galbūt Lužnikuose pritrūks jiems vietos.

„Mums problema, kaip juos sutalpinti į didelę areną, o dar ten suvaryti? Mums ir taip reikia sukti galvą, kaip tai padaryti, nes dalis žmonių liks gatvėje“, - sakė S.Govoruchinas, kurio žodžius cituoja „Interfax“.

Šio renginio išvakarėse žiniasklaidos priemonės rašė, kad kai kurie akcijos dalyviai bus „suvežti“ į ją. Buvo turimi omenyje Krasnojarsko aliuminio gamyklos darbuotojai, kurie specialiai tam siunčiami į Maskvą.

Be to, pasirodė pranešimų, kad Maskvos finansų teisės akademija (MFTA) verčia savo studentus dalyvauti mitinge Vladimirui Putinui remti. Studentai skundėsi, kad jiems grasinama sankcijomis, jeigu nepaklus.

Į akciją neva varomi ne tik akademijos studentai, bet ir dėstytojai. Rektoriaus įsakymo „Dėl dalyvavimo renginyje“ kopija įkelta į internetą.

Dokumente sakoma: „Dėl rengiamų Eitynių kandidatui į Rusijos prezidentus V.Putinui remti įsakau: 1. Atvykti Maskvos finansų teisės akademijos Universiteto komplekso darbuotojams 2012 metų vasario 23 dieną 9 val.30 min. prie metropoliteno stoties “Sportivnaja" išėjimo į Lužnikų pusę. Orientyras - MFTA vėliavos ir balionai. 2. Visiems skyrių vadovams vasario 24 dieną pateikti ataskaitas apie skyrių darbuotojų dalyvavimą renginyje.

Partijos „Vieningoji Rusija“ nariai ateis į akciją savo kandidatui remti, pranešė „Vieningosios Rusijos frakcijos Dūmoje lyderis Andrejus Vorobjovas. Tuo pat metu jis paneigė internete pasirodžiusią informaciją, kad “Vieningoji Rusija„ organizuoja žmonių “pavėžėjimą" į mitingą.  

Ne tik už V.Putiną

Komunistai surengs mitingą Triumfo aikštėje nuo 13 iki 15 valandos. Suderinti eitynių organizavimą RFKP nepavyko.

Mitingas kandidatui į prezidentus, RLDP lyderiui Vladimirui Žirinovskiui remti vyks A.Puškino aikštėje.

Ir galiausiai judėjimo „Laiko esmė“ šalininkai, vadovaujami savo lyderio politologo Sergejaus Kurginiano, surengs „antioranžinę“ akciją prie pagrindinio įėjimo į Liaudies ūkio pasiekimų parodą su šūkiu „Už SSRS 2.0“.

„Mitinge mes pareikšime, kad mes esame visko pasaulyje priešininkai: valdžios kurso, kai kurių šio kurso aspektų priešininkai, mes paskelbsime savo darbotvarkę ir tolesnį savo judėjimo veiklos kursą“, - anksčiau pareiškė S.Kurginianas.


Šiame straipsnyje: Vladimiras Putinasakcija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių