„Lafarge“ už teroristinių grupių palaikymą Sirijoje skirta 778 mln. JAV dolerių bauda

 • Teksto dydis:

Prancūzijos cemento milžinė „Lafarge“, prisipažinusi kalta dėl materialinės paramos teikimo džihadistų judėjimui „Islamo valstybė“ ir kitoms teroristinėms grupuotėms Sirijos pilietinio karo metais, sumokės 778 mln. JAV dolerių (apie 792 mln. eurų) baudą, antradienį pranešė JAV teisingumo departamentas.

„Lafarge“ pripažino, kad tarpininkams sumokėjo milijonus eurų, kad jos cemento gamykla Sirijoje galėtų tęsti veiklą 2013 ir 2014 metais, kai kitos bendrovės jau buvo pasitraukusios iš šios šalies.

JAV teisingumo departamentas tokius bendrovės veiksmus pavadino „neįsivaizduojamu pasirinkimu“.

Prancūzijos teismas anksčiau šiais metais nusprendė, jog bendrovė žinojo, kad didelė dalis tų pinigų buvo panaudota „Islamo valstybės“ operacijoms finansuoti.

„Lafarge“ ir jos nebeveikianti patronuojamoji bendrovė „Lafarge Cement Syria“ „sutiko pripažinti kaltę dėl vieno kaltinimo susimokymu teikti materialinę paramą nustatytoms užsienio teroristinėms organizacijoms Sirijoje nuo 2013 metų rugpjūčio iki 2014 metų spalio“, rašoma prancūzų bendrovės paskelbtame pranešime.

JAV apygardos prokuroras Breonas Peace'as (Brionas Pisas) Teisingumo departamento pranešime pasmerkė „Lafarge“ veiksmus.

„Vykstant pilietiniam karui, „Lafarge“ padarė neįsivaizduojamą pasirinkimą – duoti pinigų ISIS, vienai barbariškiausių pasaulyje teroristinių organizacijų, kad ji galėtų toliau pardavinėti cementą“, – pareiškė B. Peace'as.

“Lafarge” į savo gamyklos Sirijoje statybą investavo 680 mln. eurų. Gamykla buvo užbaigta 2010 metais, o jau kitais metais šalyje įsiplieskė tebesitęsiantis karas, per kurį, apytikriais skaičiavimais, jau žuvo daugiau kaip 0,5 mln. žmonių.

Žmogaus teisių aktyvistai išreiškė viltį, kad ši byla taps pavyzdžiu, kaip patraukti atsakomybėn tarptautines korporacijas, kurios, pasak teisių gynėjų, nekreipia dėmesio į teroristines operacijas mainais už galimybę tęsti veiklą karo draskomose šalyse.

„Lafarge“ savo pranešime nurodė prisiėmusi „atsakomybę už atskirų susijusių vadovaujančių darbuotojų veiksmus, kuriais buvo grubiai pažeistas „Lafarge“ elgesio kodeksas“.

„Giliai apgailestaujame dėl tokių veiksmų ir bendradarbiavome su JAV teisingumo departamentu, siekdami išspręsti šį klausimą.“


Šiame straipsnyje: LafargeSirijaterorizmas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Nesuprantu

Nesuprantu portretas
JAV turi mokėti baudą? Tai kaip čia JAV pasaulį jau valdo, prie jo čia JAV ? O ne ES Briuseliui? Tai čia tas pats kaip Lietuva pripažįsta prekiaujant JAV su Rusija dėl trąšų ir JAV Lietuva išraso baudą 1milijiarda EUR?...nesuprantu kas čia vyksta
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių