Kremlius: JAV kišasi į Rusijos vidaus reikalus

 • Teksto dydis:

Kremlius JAV ambasadą Rusijoje, šalyje esantiems JAV piliečiams išsiuntusią „įspėjimą apie demonstracijas“ ir rekomendavusią vengti protestų, sekmadienį apkaltino kišimusi į Rusijos vidaus reikalus.

Per šeštadienį įvairiuose Rusijos miestuose įvykusias demonstracijas, kurių dalyviai reiškė paramą suimtam Kremliaus kritikui Aleksejui Navalnui, buvo sulaikyta beveik 3,5 tūkst. protestuotojų, pranešė nepriklausoma stebėjimo grupė „OVD Info“. Tuo tarpu Rusijos institucijos pradėjo tyrimus dėl protestuotojų ir policijos smurto.

A. Navalnui paraginus protestuoti prieš prezidento Vladimiro Putino valdymą, į gatves visoje šalyje šeštadienį išėjo dešimtys tūkstančių žmonių, o Maskvoje policija susirėmė su demonstrantais.

Prieš demonstracijas JAV ambasada Rusijoje esantiems amerikiečiams išsiuntė įspėjimą dėl saugumo.

„Žinoma, tokie paskelbimai yra netinkami“, – valstybinei televizijai pareiškė V. Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

„Ir, žinoma, jie absoliučiai, nors ir netiesiogiai, kišasi į mūsų vidaus reikalus“, – pridūrė jis.

D. Peskovas JAV ambasadą apkaltino „netiesiogiai“ palaikant Rusijos įstatymų pažeidimus ir remiant „nesankcionuotus protestus“.

Anot jo, jeigu Rusijos ambasada Jungtinėse Valstijose paskelbtų panašią informaciją, „tai Vašingtone sukeltų tam tikrą nepatogumo jausmą“.

Rusijos užsienio reikalų ministerija šeštadienį pareiškė iškviesianti JAV ambasados atstovus, kurie turės „pasiaiškinti“.

JAV ambasados atstovė spaudai kiek anksčiau sekmadienį pareiškė, kad JAV ambasados ir konsulatai įvairiose pasaulio šalyse nuolat skelbia JAV piliečiams pranešimus apie saugumą.

„Tai eilinė, įprasta daugelio šalių diplomatinių atstovybių praktika“, – pareiškė ji naujienų agentūrai AFP.

JAV ambasada šeštadienį taip pat pareiškė stebinti mitingus ir pridūrė, jog Vašingtonas palaiko „visų žmonių teisę į taikius protestus ir saviraiškos laisvę“.

„Veiksmai, kurių imasi Rusijos valdžia, slopina tas teises“, – tviteryje parašė ambasados atstovė spaudai Rebecca Ross (Rebeka Ros).NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Oi vargsiukai, pasaulio zandarmui ir svetimu saliu okupantui spyga parode...

KAD JAV KIŠASI Į RUSIJOS VIDAUS REIKALUS SUPRANTU...

KAD JAV KIŠASI Į RUSIJOS VIDAUS REIKALUS SUPRANTU... portretas
Tai galinga, nors jau gerokai papuvusi iš vidaus valstybė. Amerikai Rusija ir Kinija - kaip DIDELĖ ašaka gerklėje. JAV nuo seno save laikė ir laiko "pasaulio bamba". O čia atsirado dar dvi galingos valstybės...Bet, niekaip nesuprantu - ko kišasi į šią propagandinę kovą Lietuvos kiemsargiukai? Vokietija kukliau į visą tai žiūri...

>zudyku kremlius,

>zudyku kremlius, portretas
esi iš tų 300 kgb rusakalbių agentų, kuriuos tuoj pat po sąjūdžio štabas paliko Klaipėdoje vėlesniems laikams? Dabar tyčia čia tep rašinėji kaip lietuvis kuris labai nusiteikes prieš rusus? Tuo pat metu kai visuomenė aiškiai tampa teisingesnė ir galvojanti, pradeda atskirti kur tiesa kur melas, kas iš tikrųjų draugas o kas priešas...Atgauna sveiką protą ir mastymą.Tokie reikalai tau visai netinka, tokių teritorijų Putkinas nepuls...O tu lauki - nesulauki savo tankų?.Gerai dirbi tėvynei šnipeli..:D
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių