Karališkieji asmenys renkasi į paskutiniojo Graikijos karaliaus Konstantino II laidotuves

Į paskutiniojo Graikijos karaliaus Konstantino II (Konstantínos II) laidotuves Atėnuose pirmadienį renkasi daugybė Europos karališkosios šeimos atstovų.

Ceremonijos metu Jungtinės Karalystės, Danijos, Liuksemburgo, Monako, Nyderlandų, Norvegijos ir Ispanijos karališkųjų šeimų atstovai pagerbs antradienį mirusį 82 metų sulaukusį buvusį monarchą.

Tačiau Graikijoje kilo ginčų dėl laidotuvių organizavimo.

Konstantinas buvo nevienareikšmiškai vertinama šalies istorijos figūra, todėl vyriausybė nusprendė nesuteikti jam garbės rengiant valstybines laidotuves.

Privačios pamaldos prasidėjo vidurdienį Atėnų metropolijos katedroje, jose buvo laukiama beveik 200 svečių, o Graikijos sostinėje buvo dislokuota šimtai policijos pareigūnų.

Dalyvaus visa Ispanijos karališkoji šeima, Danijos karalienė Margrethe II (Margretė II) ir kronprincas Frederikas, Švedijos karališkoji šeima, Nyderlandų karalius ir karalienė, Liuksemburgo didysis hercogas Henri (Henri, Anri), Norvegijos kronprincas Haakonas (Hokonas) ir Monako princas Albertas II.

JK karališkajai šeimai atstovaus princesė Anne (En), velionės karalienės Elizabeth II (Elžbietos II) duktė. Nesitikima, kad prie jos prisijungs buvusio Graikijos karaliaus pusbrolis karalius Charlesas III (Karolis III) ir Konstantino krikštasūnis princas Williamas (Viljamas).

Laidotuvėse nedalyvaus Graikijos ministras pirmininkas Kiriakas Micotakis (Kyriakos Mitsotakis) ir prezidentė Katerina Sakelaropulu (Katerina Sakellaropoulou).

Graikijos vyriausybei atstovaus ministro pirmininko pavaduotojas Panagiotis Pikramenas (Panagiotis Pikrammenos) ir kultūros ir sporto ministrė Lina Mendoni.

Kitą dieną po Konstantino mirties privačioje Atėnų ligoninėje ministras pirmininkas paskelbė, kad laidotuvės vyks privačiai, be buvusiems valstybės vadovams paprastai priklausančių iškilmių.

Po laidotuvių ceremonijos Konstantino kūnas bus perkeltas į karališkąsias kapines vasaros rūmuose, vadinamuose „Tatoi“, esančiuose maždaug už 29 km į šiaurę nuo Atėnų, šalia tos vietos, kur palaidoti jo tėvai ir protėviai.

1974 metų referendumu Graikijos monarchija buvo galutinai panaikinta, o Konstantinas dešimtmečius praleido užsienyje, daugiausia gyveno Londone, o paskutiniaisiais gyvenimo metais vėl grįžo ir įsikūrė tėvynėje.

Šalia sostinės metropolijos katedros esančioje koplyčioje, kurioje vyksta laidotuvių pamaldos, buvo leistas šarvojimas, o žmonės Konstantino karstą galėjo lankyti nuo 6 iki 11 val. ryto.

Pirmadienį prieš aušrą prie Atėnų katedros išsirikiavo tūkstančiai žmonių, kad atiduotų paskutinę pagarbą buvusiam Graikijos karaliui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pas juos seniai nėra monarchijos

Pas juos seniai nėra monarchijos portretas
Tik buvęs karalius dar buvo gyvas. Jūsų žiniai dar likę gyvų Prancūzijos karalių Burbonų palikuonių, o ir Romanovai dar yra. Galėtų rusai pasikviesti, nes senas kgbistas visai sužlugdys valstybę.

tai

tai portretas
gal graikai parodys pavyzdi ir uzbaigs monarhija ?===
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių