Kanada ieško galimybių konfiskuotam Rusijos oligarchų turtui parduoti

Kanados vyriausybė trečiadienį nurodė siekianti naujų įgaliojimų konfiskuoti ir parduoti Rusijos oligarchų turtą, kad kompensuotų Ukrainos dėl karo patirtus nuostolius.

Tokį signalą Otava pasiuntė paskelbusi sankcijas 203 asmenims iš dalies prorusiškų separatistų kontroliuojamame Ukrainos rytiniame Donbaso regione.

Kanada taptų pirmąja Didžiojo septyneto (G-7) šalimi, leidusia tokį turto nusavinimą, ir siūlo sąjungininkams imtis to paties, žurnalistams Otavoje sakė užsienio reikalų ministrė Melanie Joly (Melani Žoli).

„Sankcijų pakete buvo silpnoji grandis – galimybė vyriausybei parduoti aktyvus, kurie buvo konfiskuoti, ir po to pelną panaudoti kompensuojant šio karo prieš Ukrainą aukoms“, – aiškino ji.

Siūlomi sankcijų režimo pakeitimai, įtraukti į antradienį pristatytą teisės aktą dėl biudžeto vykdymo, „labai pasitarnautų“ sprendžiant šį klausimą, pažymėjo M. Joly.

Parlamentas jau pradėjo debatus dėl šios priemonės ir balsavimus dėl siūlomų pataisų. Prognozuojama, kad šis teisės aktas bus priimtas, vienai mažai kairiajai partijai parėmus ministro pirmininko Justino Trudeau (Džastino Triudo) mažumos liberalų vyriausybę.

Kanadoje areštuotas Rusijos oligarchų turtas – anot vietos žiniasklaidos, vertas dešimčių milijonų dolerių, nors pareigūnai atsisakė tai patvirtinti – galėtų būti konfiskuotas ir panaudotas Ukrainos atstatymo po karo projektams.

Be to, Kanada į asmenų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašus dar 11-ai aukšto rango pareigūnų ir 192-iems „liaudies tarybų“ nariams vadinamosiose Donecko ir Luhansko liaudies respublikose. Šių dviejų darinių, 2014 metais įkurtų prorusiškų separatistų kontroliuojamose teritorijose Rytų Ukrainoje, nepriklausomybę Maskva pripažino prieš pradėdama invaziją į provakarietišką kaimynę.

M. Joly savo pranešime sakė, kad tie asmenys „susiję su Rusijos režimo vykdomais Ukrainos suvereniteto ir teritorinio vientisumo pažeidimais“.

„Kanada nesėdės rankas sudėjusi ir nestebės, kaip [Rusijos] prezidentas [Vladimiras] Putinas ir jo bendrininkai mėgina nebaudžiamai perbraižyti Ukrainos sienas“, – pabrėžė diplomatijos vadovė.

Kanada nuo Rusijos invazijos Ukrainoje pradžios į subjektų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašus įtraukė jau daugiau kaip 1 100 fizinių ir juridinių asmenų Rusijoje, Ukrainoje ir Baltarusijoje.

M. Joly taip pat užsiminė, kad Kanada vėl atidarys savo ambasadą Kyjive arba kuriame nors kitame Ukrainos mieste „artimiausiomis dienomis ar savaitėmis“.

 


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeRusijos oligarchų turtasKanadaMelanie Joly

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių