Jungtinė Karalystė rengiasi pratęsti karantiną

Jungtinės Karalystės vyriausybė ketvirtadienį turi pratęsti šalyje dėl koronaviruso infekcijos COVID-19 įvestą karantiną dar trims savaitėms, sergamumui tikriausiai artėjant prie piko, bet specialistams perspėjant, kad mirčių bus daugiau.

Užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas (Dominikas Rabas), pavaduojantis po COVID-19 iš ligoninės išrašytą ir toliau sveikstantį ministrą pirmininką Borisą Johnsoną (Borisą Džonsoną), susitiks su svarbiais ministrais ir padarys atitinkamą pranešimą.

Tačiau vyriausybė jau yra sakiusi, kad mirties nuo COVID-19 atvejų skaičiui toliau augant ir artėjant prie 13 tūkst., dar neatėjo laikas atšaukti kovo 23-ąją paskelbto nurodymo žmonėms neiti iš namų.

„Dar per anksti keisti [tvarką]", – ketvirtadienį BBC televizijai sakė sveikatos apsaugos sekretorius Mattas Hancockas (Matas Hankokas). Jis kalbėjo prieš ministrų kabineto ir specialaus koronaviruso komiteto susitikimus.

„Nors matėme atvejų skaičių [kreivės] plokštėjimą ir, laimei, mirties skaičių [kreivės] plokštėjimą, jos dar nepradėjo eiti žemyn. Kas dėl manęs, tai [skaičiai] dar labai per dideli“, – pabrėžė jis.

Pasak M. Hancocko, didžioji dauguma britų laikėsi nurodymų neiti iš namų, išskyrus tuos atvejus, kai reikia pasportuoti ar nusipirkti būtinų dalykų.

„Nenoriu visų šitų gerų pastangų paleisti vėjais“, – sakė M. Hancockas, kuris ir pats buvo užsikrėtęs koronavirusu, bet greitai pasveiko.

„Jei tiesiog atlaisvinsime visas šias priemones, virusas vėl įsisiautės, o mes negalime to leisti“, – nurodė sveikatos apsaugos sekretorius.

Jis nesakė, kiek dar tęsis karantinas, bet įstatyme numatyta, kad priemones reikia persvarstyti kas 21 dieną.

Anglijos vyriausiasis medicinos pareigūnas epidemiologas Chrisas Whitty (Krisas Vitis) trečiadienį sakė, kad protrūkis artėja prie savo piko, bet mirties atvejų skaičius tikriausiai toliau didės.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, iki šiol šalies ligoninėse nuo COVID-19 mirė 12 868 žmonės. Tai vienas didžiausių koronaviruso aukų skaičių pasaulyje.

Mirė nėščia slaugytoja

Tarp koronaviruso aukų yra 27 valstybinės Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos (NHS) darbuotojai, patvirtino M. Hancockas.

Tarp mirusių NHS darbuotojų yra 28 metų nėščia slaugytoja Mary Agyeiwaa Agyapong (Meri Agjeiva Agjapong), kurios gyvybė užgeso sekmadienį. Prieš jai mirštant buvo atlikta cezario pjūvio operacija; ligoninė pranešė, kad gimusi mergytė laikosi gerai.

„Mus visus labai sujaudino tokios slaugytojų mirtys“, – sakė M. Hancockas.

Tačiau sveikatos apsaugos darbuotojai ne kartą perspėjo, kad negauna reikalingų apsaugos priemonių ir kad trūksta apsauginių drabužių, pirštinių, kaukių ir veido skydelių.

Vyriausybės nariai taip pat buvo kritikuojami dėl lėto testavimo apimties didinimo, kuris, daugelio nuomone, yra itin svarbus norint atšaukti karantiną.

JK didžiausios profesinės sąjungos „Unison“ vadovas Dave'as Prentisas (Deivas Prentisas) perspėjo, kad nepaisant „visų šiltų žodžių ir pažadų dėl apsaugos priemonių tiekimo, situacija atrodo blogėjanti, o ne gerėjanti“.

Viena iš nedaugelio gerų naujienų buvo pranešimai, kad 99 metų Antrojo pasaulinio karo veteranas, sugalvojęs rinkti lėšas NHS ir pažadėjęs dėl šio tikslo 100 kartų su vaikštyne pereiti savo 25 metrų ilgio kiemą, jau surinko daugiau kaip 12 mln. svarų (13,8 mln. eurų).

Indijoje tarnavęs kapitonas Tomas Moore'as (Tomas Muras) lėšoms rinkti sugalvojo 100 kartų pereiti kiemą iki savo 100-ojo gimtadienio šio mėnesio pabaigoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių