JK vyksta protestai prieš Izraelio lyderio vizitą Londone

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas (Rišis Sunakas) penktadienį Londone priėmė Izraelio vadovą Benjaminą Netanyahu (Benjaminą Netanjahų), o netoliese susirinkę demonstrantai protestavo prieš žydų valstybės vyriausybės vykdomą dešiniojo sparno politiką.

Izraelis išgyvena nacionalinę krizę dėl vyriausybės planų pertvarkyti teismų sistemą. Jie sukėlė didžiausius šalies istorijoje protestus ir išprovokavo retą Izraelio visuomenės, įskaitant kariuomenės rezervininkus, karinio jūrų laivyno veteranus, aukštųjų technologijų verslininkus ir buvusius pareigūnus, nepritarimą.

Tūkstančiams žmonių visoje šalyje ketvirtadienį išėjus į gatves, už korupciją teisiamas B. Netanyahu pažadėjo tęsti pertvarką praėjus kelioms valandoms po to, kai jo koalicija priėmė įstatymą, apsunkinantį jo nušalinimą nuo pareigų.

Pagal pertvarkos planus labiausiai į politinio spektro dešinę pasislinkusiai valdančiajai koalicijai Izraelio istorijoje būtų suteikta didesnė teisėjų skyrimo kontrolė, susilpnintas Aukščiausiasis Teismas apribojant teisės aktų teisminę peržiūrą, ir leista parlamentui paprasta balsų dauguma panaikinti teismo sprendimus.

Teisių grupės ir palestiniečiai teigia, kad Izraelio demokratijos idealus jau seniai suteršė 55 metus trunkanti šalies okupacija žemėse, kuriose palestiniečiai siekia įkurti nepriklausomą valstybę, ir elgesys su Izraelio piliečiais palestiniečiais, kurie patiria diskriminaciją daugelyje sričių.

B. Netanyahu atidėjo savo išvykimą į Britaniją iki penktadienio 4 val. ryto, kad galėtų spręsti politinę krizę.

Tuo tarpu Izraelio lyderio biuras pranešė, kad B. Netanyahu derybose su R. Sunaku ir kitais britų pareigūnais daugiausia dėmesio bus skiriama Izraelio aršiausio priešo Irano sparčiai plėtojamai branduolinei programai.

„Pagrindinis jų susitikimo klausimas bus... būtinybė suformuoti vieningą tarptautinį frontą prieš Iraną, kad būtų sustabdyta branduolinė programa“, – sakoma jo biuro pareiškime.

Izraelio žiniasklaida pranešė, kad pastarosiomis dienomis Londone pasirodė užrašai „Bibi neturėtų tikėtis ramaus savaitgalio Londone“, kuriuose minima izraeliečių premjero pravardė, ir kad mieste planuojami protestai prieš teismų pertvarkos planus ir Izraelio elgesį su palestiniečiais.NAUJAUSI KOMENTARAI

teismu reforma reikalinga ne tik Izraely

teismu reforma reikalinga ne tik Izraely portretas
bet ir lietuvoj , kaip kad ir toj pacioj anglijoj ---teisejai , prokurorai ,advokatai --privalo atsakyt uz savo,,, darbus ir darbelius ,,,o ne sllept savo nusikaltmus po savo paciu sukurpto --NEPAKALTINAMAS IR UZSLAPTINTAS ,,istatymo,,,

Jonas

Jonas portretas
Dar vienas apsimizes ginklanesis,sauk sau i tarpukoji gal galvute prades geriau dirbti.

Anonimas

Anonimas portretas
Lietuviai buvo vagis bandytai ubagai savo vaikus skandino suliniuose ir nieko.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių