JK premjero B. Johnsono laukia kadencijos vidurio išbandymas

Jungtinėje Karalystėje ketvirtadienį vyks vietos valdžios rinkimai – kadencijos vidurio išbandymas konservatorių vyriausybei, galintis nulemti aštriai kritikuojamo ministro pirmininko Boriso Johnsono (Boriso Džonsono) politinę ateitį.

Vietos rinkimų rezultatai bus laikomi barometru vertinant rinkėjų paramą B. Johnsono konservatoriams nacionaliniu mastu. Jie taip pat parodys, ar opozicinė Leiboristų partija kelia rimtą grėsmę valdantiesiems.

57 metų B. Johnsonas iškovojo triuškinamą pergalę 2019 metų gruodį vykusiuose visuotiniuose rinkimuose, žadėdamas nutraukti ilgus metus trukusią politinę aklavietę ir įgyvendinti šalį suskaldžiusį „Brexitą“ - išvesti Britaniją iš Europos Sąjungos.

Tačiau premjero pozicijoms smarkiai pakenkė įsiplieskęs skandalas dėl COVID-19 karantino taisykles pažeidusių vakarėlių Dauningo gatvėje ir auganti infliacija, mažinanti rinkėjų pajamas.

Po policijos tyrimo praėjusį mėnesį B. Johsonas tapo pirmuoju britų premjeru, kuriam buvo skirta bauda už tai, kad pažeidė įstatymą vadovaudamas vyriausybei.

Įtūžę torių parlamentarai, turėdami galvoje visuomenės pasipiktinimą dėl dvigubų standartų ir melavimo, ketino sausį inicijuoti balsavimą dėl nepasitikėjimo jo vadovavimu.

Tačiau Rusijos invazija į Ukrainą, per kurią B. Johnsonas demonstruoja tvirtą parą prezidentui Volodymyrui Zelenskiui, nuslopino maišto nuotaikas partijoje.  

Pragyvenimo išlaidos

Tačiau B. Johnsono toriams ketvirtadienį patyrus nesėkmę, vėl gali sustiprėti raginimai jam atsistatydinti, kad būtų paskirtas naujas lyderis, kuris vestų partiją į 2024 metų visuotinius rinkimus.

Visgi ne vakarėlių skandalas yra rinkėjams labiausiai rūpimas klausimas.

„Žmonių apsisprendimui didelę reikšmę turi pragyvenimo išlaidos: brangsta maistas, brangsta energija“, – sakė Bobo vardu prisistatęs rinkėjas iš Dadlio Vidurio Anglijoje.  

„Tai, ką jis (B. Johnsonas) padarė, buvo blogai, dėl to vakarėlių skandalo jie daugiau ar mažiau iš mūsų pasišaipė“, – naujienų agentūrai AFP sakė 76 metų buvęs fabriko darbininkas. 

„Tačiau jie turėtų sutelkti dėmesį į pragyvenimo išlaidas“, – pridūrė jis.

Leiboristai, didžiausia opozicinė politinė jėga nacionaliniu mastu, per 2018 metų vietos rinkimus sustiprino savo pozicijas vietos lygiu, Konservatorių partijoje tvyrant suirutei po 2016-ųjų referendumo dėl „Brexito“.  

Nuo 2020 metų prie Leiboristų partijos vairo stovintis Keiras Starmeris (Kiras Starmeris) viliasi per ketvirtadienio rinkimus susigrąžinti valdžią „Raudonąja siena“ vadinamuose tradiciniuose leiboristų bastionuose Anglijoje, kurie per praėjusius visuotinius rinkimus balsavo už torius.

Viešosios nuomonės apklausos rodo, kad leiboristai turėtų laimėti daugiausiai vietų Anglijoje. Jie taip pat siekia Škotijoje aplenkti nepriklausomybę remiančią Škotijos nacionalinę partijai (SNP) ir įtvirtinti savo pozicijas Velse.NAUJAUSI KOMENTARAI

ymeskit ta anglu debila y karviu garda

ymeskit ta anglu debila y karviu garda  portretas
kad karve aplaizytu , nes kaip is pindos iskrito toks pasisiases ir vaiksto motinos nesulaizytas....

nuotraukoje:

nuotraukoje: portretas
lyg pasirengęs pulti prie Raskevičiaus, hmmm, kojų....
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių