JK ir ES atnaujino derybas „esminiams“ nesutarimams išspręsti

Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos derybininkai pirmadienį atnaujino derybas dėl santykių po „Brexito“, žadėdami išspręsti „esminius“ nesutarimus, likus visai nedaug laiko susitarti, kad būtų išvengta gresiančio ekonominio chaoso abiejose Lamanšo pusėse.

Praėjusią savaitę, artėjant Britanijai po „Brexito“ skirto pereinamojo laikotarpio pabaigai, teko įšaldyti derybas, vienam iš Briuselio derybininkų komandos narių susirgus koronavirusine infekcija COVID-19.

Po savaitgalį vykusių techninių diskusijų oficialios derybos tarp britų diplomato Davido Frosto ir jo ES kolegos Michelio Barnier komandų buvo atnaujintos ir vyko internetu.

„Laiko nedaug, – perspėjo M. Barnier socialiniame tinkle „Twitter“. – Esminiai nesutarimai išlieka, bet mes ir toliau sunkiai dirbame, kad pasiektume susitarimą.“

JK iš ES išstojo sausio 31 dieną. Po „Brexito“ buvo numatytas 11 mėnesių pereinamasis laikotarpis, per kurį abi šalys turėjo susitarti dėl naujų santykių po gruodžio 31-osios.

Derybos gerokai vėluoja, o derybininkų pasiektą susitarimą iki metų pabaigos dar turės apsvarstyti ir ratifikuoti Europos Parlamentas.

Londono ir Briuselio derybos jau daug mėnesių stringa dėl tų pačių klausimų – prieigos prie žvejybos plotų, vienodų konkurencijos sąlygų užtikrinimo ES ir JK bendrovėms bei susitarimų vykdymo kontrolės.

„Manau, kad mes derybose darome pažangą, ir tebeturiu vilties, kad galime pasiekti susitarimą“, – šeštadienį televizijai BBC sakė JK iždo kancleris Rishi Sunakas, ruošdamasis pranešti apie numatomas išlaidų mažinimo priemones, siekiant daugiau lėšų skirti kovai su koronaviruso pandemija.

„Manau, kad didžiausią poveikį mūsų ekonomikai kitais metais turės ne tai („Brexitas“), o koronavirusas“, – pareiškė R. Sunakas. Jis perspėjo, kad Britanija „neturėtų siekti susitarimo bet kokia kaina“.

Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas tvirtina, kad Britanija „klestės“ net ir be susitarimo, jeigu jau taip nutiks ir bus taikomi dešimtmečius netaikyti mokesčiai per Lamanšą keliaujančioms prekėms.

Jeigu susitarimą pavyks pasiekti, premjero dar lauks sunki užduotis įtikinti maištaujančius konservatorių parlamentarus jam pritarti. Dauguma konservatorių veikiausiai priešinsis bet kokiems JK laisvių suvaržymams, jeigu jų reikės galutiniam susitarimui su ES pasiekti.


Šiame straipsnyje: Brexitderybosprekybos sutartis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių