JAV dovanojo kitoms šalims daugiau nei 500 milijonų COVID-19 vakcinų

Nuo tada, kai buvo sukurtos vakcinos, JAV skyrė kitoms šalims daugiau nei 500 milijonų koronaviruso vakcinų, sakoma valstybės sekretoriaus Antony Blinkeno pranešime ketvirtadienį.

„Jungtinės Valstijos nemokamai pasidalijo daugiau nei 500 milijonų saugių ir veiksmingų vakcinos nuo COVID-19 dozių su daugiau nei 110 šalių ir ekonomikų visame pasaulyje – vieninteliu tikslu išgelbėti gyvybes“, – teigia A. Blinkenas.

Vašingtonas siekia daugiau nei padvigubinti šį kiekį, iki 1,1 milijardo dozių, nes COVID pandemija tęsiasi visame pasaulyje.

A. Blinkenas taip pat teigė, kad nuo COVID-19 protrūkio daugiau nei prieš dvejus metus Jungtinės Valstijos suteikė beveik 20 mlrd. dolerių sveikatos, humanitarinei ir ekonominei pagalbai daugiau nei 120 šalių, kad padėtų joms kovoti su pandemija ir jos padariniais.

A. Blinkenas nurodė tokius pavyzdžius kaip JAV remiamos skiepijimo programos Paragvajuje, Zambijoje, Malavyje ir Tailande. Pagal vieną tokią JAV remiamą programą Šiaurės Tailande buvo sukurta mokomoji žiniasklaida ir seminarai septyniomis vietos kalbomis, siekiant išmokyti žmones apsisaugoti nuo koronaviruso, sakė A. Blinkenas.

„Mes taip pat investavome ir rėmėme regioninės COVID-19 vakcinos gamybos plėtrą Afrikoje ir Azijoje, – teigė jis. – Šis darbas labai svarbus, nes ši pandemija nesibaigė. Daugeliui gyvybių vis dar gresia pavojus visame pasaulyje, šalys kovoja su omikron, gali būti ir naujų atmainų“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių