JAV diplomato vizitas Taivane siutina Pekiną

Kinija penktadienį paskelbė vykdanti karines pratybas netoli Taivano sąsiaurio, Taivane lankantis JAV aukšto rango diplomatui, kurio vizitas supykdė Pekiną.

JAV ir Kinijos santykiai šiuo metu yra prasčiausi per kelis dešimtmečius. Abi šalys nesutaria dėl virtinės prekybos, gynybos ir saugumo klausimų, taip pat dėl koronaviruso pandemijos.

Kinijos komunistinė vadovybė kategoriškai prieštarauja bet kokiam Taivano, kuris nuo pilietinio karo pabaigos 1949-aisiais yra valdomas atskirai nuo Kinijos, pripažinimui ir dešimtmečius vykdo šios demokratinės salos izoliavimo politiką.

JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojas ekonomikos augimo, energijos ir aplinkos klausimams Keithas Krachas ketvirtadienį atskrido į Taibėjų su trijų dienų vizitu. Tai aukščiausio rango Valstybės departamento pareigūnas, apsilankęs šioje saloje per 40 metų.

Kinijos gynybos ministerijos atstovas penktadienį ryte spaudos konferencijoje paklaustas, kaip Pekinas reaguos į K. Kracho vizitą, atsakė, kad kaip tik vyksta „karinės pratybos netoli Taivano sąsiaurio“.

„Tai teisėti ir būtini veiksmai... Kinijos suverenumui ir teritoriniam vientisumui apsaugoti reaguojant į dabartinę situaciją Taivano sąsiauryje“, – sakė atstovas Ren Guoqiangas.

Jis taip pat perspėjo, kad Kinijos armija turi „pakankamai sugebėjimų“ atremti bet kokią išorės grėsmę ar Taivano separatistų iššūkį.

Kinija autonominę, demokratiškai valdomą salą laiko savo teritorijos dalimi ir ne kartą sakė, kad kada nors sugrąžins joje savo kontrolę, prireikus – karine jėga.

Ren Guoqiangas apkaltino Jungtines Valstijas „dažnai keliant problemų“ dėl Taivano, kuris, pasak jo, „yra vien tik Kinijos vidaus reikalas“.

„Mes netoleruosime jokio kišimosi iš išorės“, – sakė jis.

Pastarosiomis savaitėmis labai padaugėjo Kinijos lėktuvų įsibrovimų į Taivano oro gynybos identifikavimo zoną, skelbė Taibėjus.

JAV prezidento pareigas einant Donaldui Trumpui Vašingtono rodomas didesnis dėmesys Taivanui tapo dar viena Kinijos ir Amerikos nesutarimų priežastimi.

Praėjusį mėnesį Taivane apsilankė JAV sveikatos apsaugos sekretorius Alexas Azaras, kuris pareiškė paramą salai puoselėjant bendras demokratines vertybes ir sėkmingai suvaldant koronaviruso epidemiją.

Vašingtonas sakė, kad K. Krachas į Taivaną nuvyko dalyvauti velionio prezidento Lee Teng-hui paminėjimo renginyje. Jis taip pat susitiks su užsienio reikalų ministru Josephu Wu, o penktadienį dalyvaus prezidentės Tsai Ing-wen rengiamoje vakarienėje.


Šiame straipsnyje: KinijaJAVTaivanas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių