J. Bidenas: „Nord Stream 2“ projektas bus nutrauktas, jeigu Rusija įsiverš į Ukrainą

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas), pirmadienį susitikęs su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu (Olafu Šolcu), pažadėjo, kad kontroversiškas rusiškų dujų eksporto į Europą vamzdyno „Nord Stream 2“ projektas bus nutrauktas, jeigu Maskva pasiųstų savo pajėgas įsiveržti į Ukrainą.

Tačiau pats O. Scholzas nebuvo toks kategoriškas ir tepasakė esąs „vieningas“ su J. Bidenu.

J. Bideno pareiškimas yra iki šiol griežčiausias jo pasisakymas apie didelį naują dujotiekį, kuris jau yra baigtas statyti, bet dar nepradėjo pumpuoti gamtinių dujų į Vokietiją. Daugelis baiminasi, kad šis projektas daug energijos išteklių vartojančią Europą padarys dar labiau priklausomą nuo Maskvos.

„Jeigu Rusija įsiverš – tai yra, jeigu tankai ar kariai vėl kirs Ukrainos sieną – „Nord Stream 2“ nebebus“, – J. Bidenas sakė Baltuosiuose rūmuose per bendrą spaudos konferenciją su O. Scholzu po jųdviejų derybų Ovaliajame kabinete.

„Pažadu jums – mes padarysime jam galą“, – pridūrė JAV lyderis.

Visgi O. Scholzas aptakiau kalbėjo, kaip jis galėtų nubausti Rusiją, jeigu ši pasiųstų į Ukrainą daugiau kaip 100 tūkst. karių, prezidento Vladimiro Putino įsakymu sutelktų prie kaimyninės šalies sienų.

Jis sakė esąs „visiškai vieningas“ su J. Bidenu dėl sankcijų Rusijai ir teigė „mes nesiimsime kitokių žingsnių – atliksime tokių pačių žingsnių, ir jie bus labai, labai griežti Rusijai“.

Tačiau žurnalistų tiesiogiai paprašytas pakomentuoti „Nord Stream 2“ problemą, kancleris ir vėl nepaminėjo šio projekto pavadinimo, taip pat tiesiogiai nepatvirtino, ar palaikytų siūlymą atsisakyti dujotiekio.

J. Bidenas, paklaustas, kokiu būdu „Nord Stream 2“ projektas galėtų būti anuliuotas, kai pagrindinę jo dalį kontroliuoja Vokietija, atsakė: „Pažadu jums, mes galėsime tai padaryti.“

O. Scholzas, pirmąkart apsilankęs Baltuosiuose rūmuose nuo atėjimo į valdžią, kai jis pakeitė ilgametę kanclerę Angelą Merkel, buvo kritikuojamas Kijevo ir kai kurių veikėjų Jungtinėse Valstijose, kad vengė aktyviai ginti provakarietišką Ukrainos vyriausybę.

Nerimą kėlė Vokietijos sprendimas nepasekti JAV ir kitų NATO šalių pavyzdžiu, kai šios, iškilus Rusijos invazijos grėsmei, ėmėsi siųsti Ukrainai ginkluotę, kad padėtų šios šalies kariuomenei. Be to, iškilo abejonių, ar Vokietija tikrai pasiryžusi iškilus būtinybei atsisakyti „Nord Stream 2“. Tokia priemonė svarstoma kaip viena griežčiausių potencialių sankcijų Rusijai sąraše.

Vis dėlto J. Bidenas ir O. Scholzas per spaudos konferenciją teigė, kad tarp jų nėra nesutarimų.

„Vokietija visiškai patikima – visiškai, totaliai, perdėm patikima. Aš dėl Vokietijos neturiu jokių abejonių“, – teigė J. Bidenas, stovėdamas greta O. Scholzo.

Per susitikimą Ovaliajame kabinete J. Bidenas sakė glaudžiai derinantis veiksmus su O. Scholzu, o Vokietijos kancleris anksčiau žurnalistams pareiškė: „Esame artimi sąjungininkai ir veiksime koordinuotai ir vieningai.“

Baltųjų rūmų atstovė spaudai Jen Psaki (Džen Psaki) pažymėjo, kad Vokietija turi „milžinišką strateginę reikšmę Jungtinėms Valstijoms“, ir pridūrė, kad „ši diena prezidentui yra galimybė pagilinti šį ryšį“.NAUJAUSI KOMENTARAI

deinis

deinis portretas
Ką tas Bidenas nušaldys vokiečius ir nuskriaus rusus ,iš kur pas ji tiek jėgos ,kad žada išardyti dujotekį,

Itarus

Itarus portretas
Tas "vokietis" kazkoks neaiskus. Kazin kur eis dirbti po kadencijos? ;)

Jolė

Jolė portretas
Aha. Atvarys Džo ir išardys dujotiekį :), o vokiečiai šals be dujų, ane? :)
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių