Izraelis pagerbė per Holokaustą nužudytų 6 milijonų žydų atminimą

  • Teksto dydis:

Izraelio gyventojai antradienį, visoje šalyje dvi minutes skambant sirenai, tylos akimirka pagerbė 6 mln. žydų, tapusių Holokausto aukomis, atminimą.

Gatvėse ir greitkeliuose sustojo transporto priemonės ir pėstieji, o izraeliečiai stovėjo nulenkę galvas, iškilmingai pagerbdami Antrojo pasaulinio karo metais nacistinės Vokietijos ir jos kolaborantų sistemingai žudytų žmonių atminimą.

Šią niūrią dieną mokyklose ir bendruomenių centruose taip pat rengiamos ceremonijos ir minėjimai. Uždaromi restoranai ir kavinės, o televizijos ir radijo stotys transliuoja laidas Holokausto tema.

Per Holokaustą buvo nužudyta trečdalis pasaulio žydų. Po jo 1948 metais buvo įkurtas Izraelis, o šimtai tūkstančių išgyvenusiųjų pabėgo į žydų valstybę.

Oficialūs minėjimai prasidėjo pirmadienio vakarą ceremonija Holokausto atminimo centre „Yad Vashem“ Jeruzalėje – šeši išgyvenusieji, tarp jų vienas iš nedaugelio likusių gyvų Varšuvos geto sukilimo dalyvių, uždegė deglus 6 milijonams nužudytųjų atminti.

Po kelis mėnesius trunkančių protestų prieš ministro pirmininko Benjamino Netanyahu (Benjamino Netanjahaus) planuotą teismų sistemos pertvarką, kuri suskaldė šalį, Izraelio prezidentas paragino siekti nacionalinės vienybės.NAUJAUSI KOMENTARAI

"degutui" ir kt.britiško imperializmo "aukoms"

"degutui" ir  kt.britiško imperializmo "aukoms" portretas
Palestiniečiai išnyko jau kelius tūkst. metų atgal. Dabartiniai Palestinos arabai yra Britanijos kolonializmo produktas po pirmo pasaulinio karo. Skaitik istoriją vietoj britiškos imperialistinės propagandos.

Kada

Kada portretas
atsiprašys KGB darbuotuojų žydų(Dušanskis) nužudytų,ištremtų aukų?

Degutas

Degutas portretas
Kazin kiek palestinieciu jau zuvo uzgrobtose ju zemese?
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių