Irano teismas skyrė daugiau nei 10 metų laisvės atėmimo bausmes porai už šokį Teherane

 • Teksto dydis:

Aktyvistai antradienį pranešė, kad Irano teismas skyrė daugiau kaip 10 metų laisvės atėmimo bausmę jaunai porai, kuri savo vaizdo įraše, vertinamame kaip pasipriešinimo režimui simbolis, šoko prie vieno iš pagrindinių Teherano paminklų.

Astiyazha Haghighi (Astijaža Hagigi) ir jos sužadėtinis Amiras Mohammadas Ahmadi (Amiras Mohamadas Ahmadis), į trečią dešimtį metų įkopę jaunuoliai, buvo suimti lapkričio pradžioje, po to, kai buvo išplatintas vaizdo įrašas, kuriame jie romantiškai šoko Azadi bokšto šalies sostinėje Teherane fone.

A. Haghighi nedėvėjo galvos apdangalo, taip pažeisdama griežtas Islamo respublikos taikomas taisykles moterims, o taip pat Irane nėra leidžiama moterims šokti viešai, juolab su vyrais.

JAV įsikūrusi Žmogaus teisių aktyvistų naujienų agentūra (HRANA) pranešė, kad Teherano revoliucinis teismas juos nuteisė kalėti po 10 metų ir šešis mėnesius bei uždraudė naudotis internetu ir ateityje išvykti iš šalies.

Pora, kuri Teherane yra gerai žinoma kaip socialinio tinklo „Instagram“ tinklaraštininkai, buvo nuteisti už „pagedimo ir viešos prostitucijos skatinimą“ ir „susirinkimą siekiant sutrikdyti nacionalinį saugumą“.

HRANA cituodama jų šeimoms artimus šaltinius teigė, kad teismo proceso metu jiems nebuvo suteikta advokatų pagalba, o bandymai užtikrinti jų paleidimą už užstatą buvo atmesti.

HRANA nurodė, kad A. Haghighi šiuo metu kalinama liūdnai pagarsėjusiame Karčako moterų kalėjime esančiame netoli Teherano, o aktyvistai nuolat smerkia sąlygas šioje įstaigoje.

Rugsėjo 16 dieną mirus 22 metų Irano kurdei Mahsai Amini, suimtai Teherane už tai, kad, kaip įtariama, nesilaikė griežtų šiitiškos respublikos aprangos taisyklių, Iraną apėmė demonstracijos.

Jungtinių Tautų duomenimis, per protestų bangą Irane suimta mažiausiai 14 000 žmonių – nuo garsenybių, žurnalistų ir teisininkų iki paprastų žmonių, išėjusių į gatves.

Poros vaizdo įrašas buvo laikomas protestų judėjimo metu prašomų laisvių simboliu.

Vienas pagrindinių Irano simbolių – milžiniškas ir futuristinis Azadi (Laisvės) bokštas – yra itin reikšminga vieta Iranui.

Jis buvo atidarytas valdant paskutiniam Irano šachui Mohammadui Rezai Pahlavi (Mohamadui Rezai Pahlaviui) XX amžiaus 8-o dešimtmečio pradžioje, tada jis buvo žinomas kaip šacho atminimui skirtas statinys. 

Bokštas buvo pervadintas 1979-aisiais nuvertus šachą ir susikūrus Islamo respublikai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Vatnikai isimyleje i Irana. Ka daro Irano suprymo lyderis, atkartoja ir Rusijos suprymo lyderis. O rusai katutemis ploja.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių