Europoje nuspręsta skelbti ypatingąją klimato padėtį

Europarlamentarai ketvirtadienį nubalsavo Europoje skelbti „ypatingąją klimato ir aplinkosaugos padėtį“.

Skelbti ypatingąją klimato padėtį sutiko 429 Europos Parlamento (EP) nariai, prieš balsavo 225 parlamentarai, o 19 susilaikė.

Nutarimą praėjusią savaitę pasiūlė EP Liberalų frakcija, šio žingsnio imtasi dėl „nuolatinio pasaulio temperatūrų kilimo, augančių išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio ir ekstremalių orų visoje Europoje“.

Panašių deklaracijų yra paskelbę nemažai valstybių ir miestų visame pasaulyje, teigė EP liberalai.

EP patvirtinta rezoliucija yra greičiau simbolinis pareiškimas, todėl žalieji ir kai kurios kairiosios grupės ragino rezoliuciją derinti su realiais veiksmais.

Praėjusią savaitę Oksfordo žodynas metų žodžiu išrinko frazę „ypatingoji klimato padėtis“. Žodyne šis žodžių junginys apibūdinamas kaip „situacija, kurios metu privalu imtis skubių veiksmų klimato kaitai stabdyti arba visiškai sustabdyti ir taip išvengti neatitaisomo (klimato kaitos) poveikio aplinkai“.

ES įstatymų leidėjai taip pat balsavo raginti Europos Komisiją „visiškai užtikrinti, kad visi atitinkami teisės aktų ir biudžeto pasiūlymai būtų visiškai suderinti“, siekiant tikslo temperatūros augimą pasaulyje apriboti iki 1,5 laipsnio Celsijaus.

Aplinkosaugos grupė „Greenpeace“ teigia, kad ypač pavojingos klimato krizės galima išvengti tik tuo atveju, jei iki 2030 metų šiltnamio efektą sukeliančių dujų išskyrimas būtų mažinamas 65 proc.NAUJAUSI KOMENTARAI

vartotojas

vartotojas portretas
nupaveiksluokit mano subine :)

CO2

CO2 portretas
Europa "pagatava" per puse persiplesti. Juokdariai. Geriau ziurekit ka daro JAV, Kinija, Indija, Rusija... Stai kur katastrofa.

Astronomas- geofizikas inž. Romualdas Zubinas

Astronomas- geofizikas inž. Romualdas Zubinas portretas
PASAULIO MOKSLININKAMS PRANEŠŲ : KAD SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS DĖKA YRA ATRASTAS TREČIASIS ŽEMĖS AŠIES FIZINIS JUDĖJIMAS! JIS SKELBIA, KAD : " ŽEMĖ NUOLAT VERČIASI PER SAVO AŠIGALIUS"! PILNAS APSIVERTIMO PERIODAS TRUNKA 6000 metų! Nuo ERŲ SANDŪROS, ŠIAURINIS ŽEMĖS AŠIGALIS Į SAULĘ PAKRYPO PER beveik 2020 - metų! 3000 -siais metais ĮVYKS ŽEMĖS AŠIGALIŲ KAITA - ŠIAURINIS ŽEMĖS AŠIGALIS VĖL TAPS PIETINIU, PIETINIS - ŠIAURINIU! IR t.t. ir t.t. MOKSLININKAMS LAIKAS JAU PAŽINTI IR KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES FIZINI JUDĖJIMĄ , kuriuo PERIODAS - 96 000 METŲ!!!
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių