ES uždraudžia miškų naikinimą skatinančių produktų importą

Europos Sąjunga (ES) antradienį pasiekė susitarimą uždrausti prie miškų naikinimo labiausiai prisidedančių kelių produktų, įskaitant kavą, kakavą ir sojas, importą, pranešė Europos Komisijos.

„Naujuoju teisės aktu bus užtikrinta, kad tam tikros pagrindinės prekės, tiekiamos į [Europos Sąjungos] rinką, nebeprisidės prie miškų naikinimo ir alinimo ES ir likusiame pasaulyje“, – pareiškė Komisija, pasveikinusi bloko valstybių narių ir Europos Parlamento pernakt pasiektą sprendimą.

„Įsigaliojus naujosioms taisyklėms, visos atitinkamos bendrovės turės atlikti griežtus deramus patikrinimus, jeigu tiekia [tokius produktus] į ES rinką.“

Į sąrašą įtraukti uždraudžiami produktai, tarp kurių yra palmių aliejus, galvijai, sojos, kava, kakava ir mediena, įvardijami kaip „miškų naikinimo veiksniai“, jeigu jie pagaminami plotuose, kuriuose po 2020 metų gruodžio 31-osios buvo naikinami arba alinami miškai.

Importuojančioms bendrovėms teks įrodyti, kad jų produktai pagaminti nenaikinant miškų, ir rinkti bei prireikus pateikti „tikslią geografinę informaciją apie žemės plotus“, kuriuose buvo gaminamos atitinkamos prekės.

„Tai pirmasis toks sprendimas pasaulyje!“ – pranešime spaudai pabrėžė Europos Parlamento Aplinkos komiteto pirmininkas Pascalis Canfinas (Paskalis Kanfenas).

„Tai kava, kurią geriame pusryčiams, šokoladas, kurį valgome, anglys mūsų kepsninėse, popierius mūsų knygose. Tai radikalu“, – pridūrė jis.

Teisės akto pasiūlymą 2021 metų lapkritį pateikė Europos Komisija. Dabar ES turės oficialiai patvirtinti reglamentą ir, jam įsigaliojus, prekiautojai turės per 18 mėnesių įgyvendinti jame nustatytas taisykles.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kirvis

Kirvis portretas
O Lietuvoje dar liko misku ar jau kelias okupantams isvalytas?
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių