Egiptas pratęsė trijų „TikTok“ platformos komikų ikiteisminį sulaikymą

 • Teksto dydis:

Egiptas pratęsė trijų platformoje „TikTok“ turinį kuriančių komikų ikiteisminį sulaikymą po to, kai internete išplito jų sukurtas trumpas vaizdo įrašas apie apsilankymą kalėjime, pirmadienį naujienų agentūrai AFP teigė jiems atstovaujantis advokatas.

Mohamedas Hossamas al Dinas (Mohamedas Hosamas Dinas), Basma Hegazy (Basma Hegazi) ir Ahmedas Tarekas buvo suimti praėjusį mėnesį po to, kai „TikTok“ platformoje paskelbė satyrinį vaizdo įrašą, kuriame vaizduojama moteris, lankanti savo sužadėtinį kalėjime. 

Žmogaus teisių advokatas Nabeh Elganadi (Nabė Elganadis), sekmadienį dalyvavęs posėdyje, kuriame Egipto valstybės saugumo prokuratūra pratęsė jų 15 dienų sulaikymo terminą, teigė, kad jie buvo apkaltinti „melagingų naujienų skleidimu, prisijungimu prie teroristinės organizacijos ir jos finansavimu bei piktnaudžiavimu socialiniuose tinkluose“.

Egipte, kuriame, remiantis žmogaus teisių grupių duomenimis, šiuo metu už grotų sėdi apie 60 000 politinių kalinių, šalies disidentai, o rečiau – internetinio turinio kūrėjai, yra nuolat kaltinami melagingų naujienų platinimu arba terorizmu. 

Kairas yra dažnai kritikuojamas dėl ilgai trunkančių ikiteisminių sulaikymų ir, kaip teisių grupės teigia, „besisukančių durų“ kalėjimų sistemos, kai asmenys yra sulaikomi dėl vis naujų kaltinimų, o ne paleidžiami į laisvę. 

N. Elganadi taip pat sakė, kad aktyvistas Mohamedas Hashemas (Moamedas Hašemas), kuris „nėra susijęs su šiais trimis kaltinamaisiais“, yra persekiojimas dėl tos pačios bylos ir kaltinimų kaip ir jie. 

Advokatas teigė, kad M. Hashemas buvo „suimtas anksčiau sausį ir išleistas į laisvę, o po to vėl buvo patrauktas valstybės saugumo baudžiamojon atsakomybėn“.

N. Elganadi sakė, kad šios trijulės, kuri „TikTok“ turi daugiau nei milijoną sekėjų, buvo klausinėjama apie jų veiklą internete. 

Jis pridūrė, kad advokatams nėra leidžiama „nagrinėti valstybės saugumo prokuratūros ataskaitų, todėl tiksliai negalime žinoti, ar būtent dėl to vaizdo įrašo jie buvo suimti“.

Žmogaus teisių advokatai nurodė, kad pastaruoju metu Šiaurės Afrikos šalyje daugėja areštų dėl socialinių tinklų turinio. 

Praėjusiais metais keturi socialiniuose tinkluose turinį kuriantys komikai buvo suimti dėl kaltinimų terorizmu ir melagingų naujienų skleidimu pasirodžius dainai, kurioje buvo pašiepiamas valdžios institucijų nesugebėjimas pažaboti didėjančios infliacijos. 

Egiptas yra dažnai kritikuojamas dėl žmogaus teisių padėties. 

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas), praėjusį mėnesį lankydamasis Kaire, paragino Egipto prezidentą Abdel Fattahą El Sisį (Abdel Fatahą Sisį) išlaisvinti visus politinius kalinius, bet tuo pat metu džiaugėsi „svarbiais šalies pasiekimais“.

Pernai buvo paleista šimtai politinių kalinių, tačiau žmogaus teisių grupių surinkti duomenys rodo, kad nuo to laiko buvo įkalinta dar daugiau asmenų.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių