E. Macronas ragina JAV ir Kiniją sumokėti savo dalį už kovą su klimato kaita

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) pirmadienį paragino JAV, Kiniją ir kitas ne Europos turtingąsias šalis sumokėti savo dalį, kuri padėtų besivystančioms šalims kovoti su klimato kaita.

Šis E. Macrono raginimas pasigirdo Jungtinių Tautų aukščiausiojo lygio susitikimo klimato klausimais COP27 kuluaruose.

Prancūzijos prezidentas Afrikos kovotojams su klimato kaita COP27 susitikimo kuluaruose teigė, jog „mums reikia, kad Jungtinės Valstijos ir Kinija paspartintų“ išmetamųjų teršalų mažinimą ir finansinę pagalbą. 

„Europiečiai moka“, – sakė jis ir pridūrė, kad „mokame tik mes“.

„Turtingoms ne Europos šalims turi būti daromas spaudimas, sakoma joms: „Turite sumokėti savo sąžiningą dalį“, – teigė E. Macronas.

Egipte, Šarm aš Šeiche beveik dvi savaites vyksiančiame COP27 susitikime bus siekiama pažangos derantis dėl ilgalaikio prisitaikymo prie klimato kaitos tikslo, taip pat – ambicingesnių nacionaliniu lygiu nustatytų įsipareigojimų siekiant ilgalaikio 1,5 laipsnio Celsijaus temperatūros apribojimo tikslo.

Bendradarbiauk arba žūk. Tai arba klimato solidarumo paktas, arba kolektyvinės savižudybės paktas.

Besivystančių šalių lyderiai iškovojo nedidelę pergalę, kai delegatai sutiko į konferencijos dienotvarkę įtraukti prieštaringai vertinamą pinigų už „nuostolius ir žalą“ klausimą.

Beveik 100 vyriausybių ir valstybių vadovų pirmadienį ir antradienį sakys kalbas įvyksiančiuose susitikimuose.

Tačiau COP27 nedalyvaus Kinijos vadovas Xi Jinpingas (Si Dzinpingas), įtvirtinęs savo valdžią praėjusį mėnesį vykusiame Komunistų partijos suvažiavime.

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) sakė, kad atvyks į Šarm aš Šeichą, bet tik po antradienį įvyksiančių kadencijos vidurio rinkimų, per kuriuos vieni arba abeji Kongreso rūmai gali atsidurti respublikonų, priešiškų tarptautiniams veiksmams klimato kaitos srityje, rankose.

A. Guterresas: žmonija turi bendradarbiauti, kad nežūtų dėl klimato kaitos poveikio

Jungtinių Tautų vadovas Antonio Guterresas (Antoniju Guterišas) Egipte vykstančiose derybose klimato klausimais COP27 pirmadienį pasaulio lyderiams sakė, kad žmonija turi bendradarbiauti, antraip žus dėl spartėjančio klimato kaitos poveikio.

A. Guterresas teigė, kad žmonija susiduria su daugybe tarptautinių krizių, kurios nusmukdė ekonomiką ir sukrėtė tarptautinius santykius.

„Bendradarbiauk arba žūk, – sakė jis. – Tai arba klimato solidarumo paktas, arba kolektyvinės savižudybės paktas.“NAUJAUSI KOMENTARAI

tik

tik portretas
idomu kam tuos pinigus skirti gal rusam juk jam kaip klounui tai neduos ko gero turi omeny kita klouna Z kurio nevalia minet nes jam jau kardyk -;;-;;-;;

Anonimas

Anonimas portretas
Klounas tas senučių mylėtojas juk jam Trumpas aiškiai pasakė kad prancūzų biznio nerems.

Neziniukas

Neziniukas portretas
Tas makaronas visur nori suspeti... Gerai, nors kremliaus fasistui nustojo skambineti.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių