Dėl teroro išpuolio dviračių take Niujorke nuteistas uzbekas išvengė mirties bausmės

  • Teksto dydis:

Prieš šešerius metus Niujorke išpuolį pikapu įvykdęs ir aštuonis žmones nužudęs uzbekas visą likusį savo gyvenimą praleis už grotų, prisiekusiesiems pirmadienį nesugebėjus sutarti dėl mirties bausmės.

Prokurorai prašė Sayfullo Saipovui (Saifului Sajipovui), sausį nuteistam dėl kelių kaltinimų nužudymu ir terorizmu, skirti mirties bausmę.

Tačiau prisiekusiesiems Manhatano federaliniame teisme dėl to vienbalsiai nesutarus, 35 metų S. Saipovui skirta įkalinimo iki gyvos galvos bausmė be teisės būti paleistam pirma laiko.

2017-ųjų spalio 31 dieną, niujorkiečiams rengiantis švęsti Helovyną, S. Saipovas išsinuomota transporto priemone apie pusantro kilometro važiavo dviračių taku Manhatane.

Tai buvo daugiausiai aukų pareikalavęs išpuolis Niujorke nuo 2001-ųjų rugsėjo 11-osios, kai džihadistų grupuotės „al Qaeda“ nariai užgrobtais lėktuvais smogė Pasaulio prekybos centrui.

Tarp žuvusiųjų yra penki draugai iš Argentinos. Dar mažiausiai 12 žmonių buvo sužeisti, kol policijos pareigūnai sustabdė S. Saipovą šaudami jam į pilvą.

S. Saipovas, kuris į Jungtines Valstijas persikėlė 2010-aisiais, sakė veikęs džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) vardu.

Jo teismas buvo pirmas federalinis procesas dirbant prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) administracijai, kurio metu Teisingumo departamentas siekė mirties bausmės.

Tai buvo daroma nepaisant J. Bideno nepritarimo mirties bausmei ir galiojančio federalinių egzekucijų moratoriumo, kurį 2021-ųjų liepą paskelbė generalinis prokuroras Merrickas Garlandas (Merikas Garlandas).

Ekspertų nuomone, tai tikriausiai rodo, kad Teisingumo departamentas mirties bausmei pritaria tik teroristinių nusikaltimų atvejais.

Jei S. Saipovui būtų paskirta mirties bausmė, ją būtų buvę galima įvykdyti tik atšaukus moratoriumą ateityje valdant kokiam nors kitam prezidentui.

JAV dauguma mirties bausmių yra įvykdomos atskirų valstijų, o ne federalinės vyriausybės.

Niujorke, kuriame panaikinta mirties bausmė valstijos lygmeniu, praėjusį kartą egzekucija buvo įvykdyta 1963 metais.

Redaktorė Rūta AndrošiūnaitėNAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
paliko galimai spec t nutarus reikiamu laiku panaudos o dabar nemokamas stogas ir patalyne bei maistas .......ooo

Va koks baidykle

Va koks baidykle portretas
Nusibaste į Amerika nusikaltymus daryt durniaus šmotas

Arijas

Arijas portretas
Kai kas is seimo, tokiom baidyklem norejo uzpildyti Lietuvos darbo rinkos spragas... Cha cha cha...
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių